ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zeynebiye, Ali Asgarlarıyla Lebbeyk Dedi (Foto)

8 Ekim 2016 Cumartesi

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen "Ali Asgar Günü" dolayısıyla Hz. Ali Asgar'in yolunda, İmam-ı Zaman (af)'a adanan bebekler, annelerinin kucağında Zeynebiye'de buluştu; gözyaşları sel oldu.

Dilsiz,susuz,süt emer Ali Asgar...
 
Kerbela'nın en küçük şehidi için Dünya'nın dört bir yanında olduğu gibi İstanbul Halkalı'da da Ali Asgar Günü sebebiyle binlerce anne çocuklarıyla anma etkinliğine katıldı
 
Hz. Ali Asgar günü programı Zeynebiye camii imamıŞ.Ehat Talan'ın  Kuran'ı Kerim tilavetiyle başladı. İstanbul'un dört bir yanından Halkalı'ya akın eden Hz. Ali Asgar aşıkları salonda izdiham oluşturdu.
 
 Küçük çocuklar alınlarında Ali Asgar yazılarıyla sine vurdular Kerbelanın 6 aylık "büyük" şehidine..
 
Kuran'ı Kerim tilavetinin ardından Ehed Talan, İmam Hüseyn'e adanmış küçük asgarlara ve onların Hz. Rubab ve Hz. Zeynep ile hemhal olmaya gelen katılımcılara Ali Asgarı anlattı.
 
Okunan mersiyelerde gözyaşları adeta sel oldu.
 
Zeynebiye Hareketi hamisi Hamit Turan için dualar edildi.
 
Merasimi düzenleyen Zehra Ana Derneği başkan yardımcısı Zehra Kaçan'ın konuşması ve okuduğu ahd duası ile program son buldu.