ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Yüzbinler Huseyn (as)'e Lebbeyk Dedi

12 Ekim 2016 Çarşamba

CAFERİDER tarafından düzenlenen Evrensel Aşura Matem Merasimi'nde Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve 71 arkadaşının Kerbela'da şehit edilişinin 1377. yıl dönümü her yıl olduğu gibi bu yıl da Halkalı'da yüzbinlerce Ehlibeyt aşığının katılımıyla gerçekleşti.

 

 

Sunuculuğunu Ali Demirtekin'in yaptığı programa Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz,Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamaney'in Temsilcisi Ayetullah Qumi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren tören alanını doldururken, kültür merkezi civarında bulunan tüm yollar da trafiğe kapatıldı.Alan girişlerinde yoğun güvenlik önlemi alan polis ekipleri, vatandaşları arayarak, tören yerine aldı. Yasın sembolü olan siyah kıyafetler giyen binlerce vatandaş, Kerbela'da şehitlerini gözyaşları ve ağıtlarla andı.