ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Dünya Müslüman Kadınlar Günü ve Nevruz Bayramı Hazırlıkları Başladı

24 Şubat 2017 Cuma

19 Mart Pazar günü gerçekleşecek olan "Dünya Müslüman Kadınlar Günü ve Nevruz Bayramı" programı hazırlıklarına start verildi.

Bu yıl kutlanacak Nevruz'un bir diğer özelliği Peygamber Efendimiz (sav)'in ciğerparesi Hz. Fatımat'uz Zehra (as)'ın doğum günü Dünya Müslüman Kadınlar ve Anneler Günü ile aynı tarihe denk geliyor olması. Bu iki güzide program birleştirilerek Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilecek.
 
23 Ocak Perşembe günü Zehra Ana Yard. ve Day. Derneği öncülüğünde gerçekleşen hazırlık toplantısına köy dernek yetkilileri katıldı.
 
Törene ilişkin önerilerin masaya yatırıldığı ve görev bölümünün yapıldığı toplantıda, Nevruz'un kültürel ve sosyal açıdan önemine değinen katılımcılar, bu yıl Zehra Ana Yard. ve Day. Derneği'nin bu sorumluluğu hakkıyla yerine getireceğine inandıklarını ifade ettiler.
 
Hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdüren Zehra Ana Yard. ve Day. Derneği yetkilileri katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.
 
19 Mart Pazar günü Yahya Kemal Bayatlı Gösteri Merkezinde gerçekleştirilecek "Dünya Müslüman Kadınlar Günü ve Nevruz" programına yurtiçinden ve dışından da önemli misafirler konuk olacak.
 
Cem Tv'den canlı yayınlanacak programa ülkemizin her kesiminden binlerce insanın katılması bekleniyor.