ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Hz. Ali Asgar Günü Türkiye Temsilcisi İlan Edildi

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Hz. Ali Asgar Günü Türkiye Temsilcisi İlan Edildi

15 Nisan 2017 Cumartesi

Türkiye'de ilk olarak 2011 yılı Muharrem ayında Ali Asgar gününü düzenleyen Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen Dünya Hz. Ali Asgar Platformu Kadınlar Kolu Sorumlusu Zöhre Muhammedi Azam'ı ağırladı.

Dünya Hz. Ali Asgar Platformu tarafından görevlendirilen Azam, Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Azam toplantıda derneğimiz tarafından düzenlenen Ali Asgar Günü törenlerinin Dünya Hz. Ali Asgar Platformu tarafından takdir ve memnuniyetle karşılandığını ifade ederek, Zehra Ana'nın Dünya Hz. Ali Asgar Platformu tarafından Ali Asgar Günü Türkiye Temsilcisi seçildiğini bildirdi.

 

 

Geçtiğimiz yıllarda Ali Asgar Gününde bebeklerin Hz. Ali Asgar'ı temsilen giydiği kıyafetler Dünya Ali Asgar Platformu tarafından gönderiliyordu. Bu yıl bebek kıyafetlerinin Türkiye'deki dağıtımının Zehra Ana tarafından gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

 

 

Proje kapsamında hazırlanan Ali Asgar atölyesinde ve derneğimiz yönetim kurulu üyeleri ve Azam, ilk Ali Asgar kıyafetlerinin dikimini birlikte gerçekleştirdi.

 

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayının ilk cuması gerçekleştirilecek olan törende Kerbela'nın 6 aylık "büyük" şehidi Hz. Ali Asgar  anılacak. Bebeklerini Hz. Ali Asgar'ın temsili kıyafetleriyle giydirecek anneler Rubab'a baş sağlığı dilemek üzere Zeynebiye'de buluşacak.