ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zeynebiye'de Kur'an-ı Kerim Hatim Duası Programı

22 Haziran 2017 Perşembe

Ramazan ayı boyunca Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Zeynebiye Camii'nde düzenlenen Kur'an-ı Kerim hatim programı hatim duasıyla son buldu.

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu Ramazan ayında  da Zeynebiye Camii'nde Kur'an-ı Kerim hatim programları düzenleniyor. Sabah, öğlen ve akşam namazlarının ardından başlayan hatim programına Zeynebiye Camii cemaati yoğun ilgi gösteriyor.

 

Ramazan ayının sonuna yaklaşılması sebebiyle, bugün (22 Haziran Perşembe) öğlen namazının ardından tüm hatim gruplarının katılımıyla CABİR üyesi ve Zeynebiye Camii Alimi Ehed Talan'ın öncülüğünde Kur'an-ı Kerim Hatim Duası programı düzenlendi.

 

Programın ilk bölümü soru-cevap kısmına ayrıldı ve Alim Ehed Talan, Ehlibeyt dostlarından gelen soruları cevapladı. Talan, soru-cevap bölümünün ardından Hatim programlarının ev sahibi Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zehra Kaçan'ı kürsüye davet etti.

 

Kaçan, konuşmasında Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği faaliyetlerinden bahsederek dernek hakkında merak edilenleri yanıtladı.Kaçan'ın selavatlarla sonlanan konuşmasının ardından hatim duasına geçildi.

 

Sırasıyla Üstad Emir Hüseyin Tebrizi ve Şeyh Ehed Talan öncelikle Kur'an-ı Kerim'in kısa surelerinden okudular. Daha sonra Şeyh Ehed Talan Hatim Duası'nı okudu.

 

Hatim duasının ardından Üstad Emir Hüseyin Tabrizi'nin okuduğu Ali Asgar mersiyesi ile Ehlibeyt dostları göz yaşlarına boğuldu. Mersiyenin ardından göz yaşları eşliğinde edilen dualarla program son buldu.

 

Zeynebiye cemaatinin yoğun ilgi gösterdiği hatim duası programı, canlı yayınla tüm Ehlibeyt dostlarına ulaştırıldı.

 

NOT: Sabah ve akşam namazlarından sonra hatim programları devam edecek.