ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam'ın Ali Asgar Günü Konuşması

23 Eylül 2017 Cumartesi

Dünya Ali Asgar Platformu Türkiye Temsilcisi Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkank Meftune Atam'ın Ali Asgar Günü Konuşması

Bismillahirrahmanirrahim
 
Selam olsun Huseyn'e, Selam olsun Kerbela'nın susuz şehitlerine, Selam olsun Peygamber'in vefadar ve cefakeş gelini Rubab'a, Selam olsun Kerbela'nın 6 aylık yaşı küçük kendi büyük şehidi Ali Asgara, Selam olsun kundağı kana boyanan Ali Asgar'a ve selam olsun Ehlibeyt'in mateminde yerini boş bırakmayan siz değerli Ehlibeyt aşıklarına…
 
İmam-ı zamanın şahsında, seyyidlerimize, müçtehitlerimize, başta değerli liderimiz olmak üzere alimlerimize ve gönlü Hüseyn ile birlikte olan tüm Ehlibeyt dostlarına başsağlığı arz ediyorum.
Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim kurulu ve şahsım adına 
Ali Asgar Günü programımızda  başta Türkiye Caferileri lideri  Sn. Selahattin Özgündüz'ü, Küçükçekmece Kaymakamı Sn. Harun Kaya ve Belediye başkanımız Sn. Temel Karadeniz'i, protokolümüzde yer alan İran İslam Cumhuriyeti İstanbul  başkonsolosu sn Bahtiyar Esatzade ve  ikinci konsolos sn Hasan Azimzadeyi, mecliste yerini boş bırakmayan tüm Ehlibeyt aşıklarını ve Kudüs  tv. Ekranlarından bizleri izleyen değerli Ehlibeyt dostlarını saygıyla selamlıyor, katılımınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.
 
Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bu programı Türkiye'de 7 yıldır icra ediyoruz. Geçtiğimiz yıl itibariyle Dünya Ali Asgar Platformu tarafından  resmen Ali Asgar Günü Türkiye ve Avrupa Temsilcisi ilan edilmenin onurunu yaşamakla beraber, üzerimizdeki sorumluluğun ne denli ağır olduğu bilinciyle bu göreve layık olma çabası içerisindeyiz. Bu vesile ile Dünya Ali Asgar Platformu Kurucusu ve Başkanı sn.  Davut Menafipur ve değerli eşlerine teşekkür ediyor; Türkiye'den kendilerini selamlıyorum. Bugün tüm dünyayla eş zamanlı olarak ilk defa Iğdır'da da Zehra Ana Iğdır Temsilciği olarak Ali Asgar Günü programını icra etmekteyiz. Buradan ata yurdumuzdaki Hüseyn aşıklarına selamlarımızı iletiyor,  Zehra Ana Derneği kurucularından olan Iğdır temsilcimiz sn Rugeyye Yılmaz'ın şahsında tüm emeği geçenlerden özellikle önemli katkı sağlayan Iğdır daki değerli Alimlerimizden Allah razı olsun diyoruz. Bu ilk programlarında muvaffakiyetler diliyoruz. Ve Zehra Ana Derneği olarak bize bu onuru yaşatan Rabbimize hamdediyoruz.
 
Bugün buraya toplanma sebebimiz nedir? Öncelikle Hz. Rubab'a baş sağlığı vermek ve Ehlibeyt'in matemine ortak  olmak yasını tutmak üzere toplandık. Ama en önemlisi biz tarafız demek için toplandık. Haksızlığa karşı hakkın ve haklının tarafındayız demek için toplandık.
 
Ali Asgar'ın şehadeti hakkın, haklının yanında olduğumuzun, doğru tarafta olduğumuzun en güzel delilidir. Zalime karşı hüccetin kemale erdiği noktadır. Kerbela hadisesi ile ilgili her sorgunun en keskin cevabıdır. Zira 6 aylık masum bir bebek hangi suçtan ötürü şehit edilmiş olabilir? Kim bunun cevabını verebilir, açıklamasını yapabilir ki?
 
Bügün tüm dünyada özellikle İslam coğrafyasında yeni Kerbela'lar yaşanıyor; yine Ali Asgar'lar şehit oluyor, yine Rugeyye'ler yetim kalıyor. O yüzdendir  ki her gün Aşura, her yer Kerbela sloganı dilimize pelesenk olmuştur. Zeyneb'in misyonunu üstlenmek de bizlere düşüyor. 
 
Bu durumda şehit yetimlerine sahip çıkmak, bugünün mazlumlarına el uzatmak onlara duyduğumuz vefa ve minnetin gereğidir. Bu bizim insani ve islami sorululuğumuzdur. İnsani değerlerin yaşaması için şehit olanların yetimleri bizlere emanettir duygusu ile Zehra Ana Derneği bünyesinde bir projeyi hayata geçirerek “Zehra Ana Evrensel Şehit Yetimleri Komisyonu”nu kurduk. Bugünün anlam ve önemine binaen komisyonumuzu resmi olarak ilk kez burada deklare ediyoruz. Komisyonumuzun hayata geçirilme aşamasında bizi cesaretlendiren Sayın Rıza Göleli'ye teşekkür ediyorum.
 El tutmak bize Ali'den kaldı, yetimler babası Hz. Ali'nin izinden giderek maddi manevi şehit ailelerinin yanında olmak boynumuzun borcudur. Komisyonun oluşturduğu fona katkılarınız önemli. Bizler sadece vesileyiz; sizin yaptığınız katkı ölçüsünde onların hayatına dokunabiliriz. Sizlerin her hayır işte olduğu gibi bu konuda da duyarlılık göstereceğinizden kuşkumuz yoktur.
Sizin rahatınız için programın bu platforma taşınmasında fikir veren ve çokça emek verip zahmet çeken genel sekreterimiz sayın Zehra Çakır'a ve emeği geçen katkı sağlayan tüm Ehlibeyt dostlarına, davetimize icabet eden tüm camiilerimizin alim, dernek ve cemaatlerine, desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz Sn. Temel Karadeniz'in şahsında Küçükçekmece Belediyesine ve Ekber Yeşil'in şahsında İFA Spor'a ve tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Derneğimizin kuruluşunda çok emeği geçen merhum Hamit Turan Hocamız ve Merhume Fatma Taşdemir'i rahmet ve şükranla anıyorum.
İlahi! İmam Huseyn'in hürmetine bütün dualarımızı kabul et. Her kimin ne haceti varsa Ali Asgar ağamın eliyle hacetlerini ver ve bu meclisten meyus geri çevirme. 
Gelin hep birlikte ahdimizi tazeleyerek İmam Huseyn'in “hel min nasirin yensuruna” çağrısına buradan cevaben “Lebbeyk Ya Huseyn Lebbeyki Ya Zeyneb” nidalarıyla arşı titretelim.
Allah bu ezadarlığı bizden kabul etsin.
 
                     Saygılarımla Hepinizi Allah'a emanet ediyorum.