ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Yönetim Kurulu Başkanımız Meftune Atam’ın 31. Uluslararası İslami Vahdet Konferansı’na Sunduğu Konuşma Metni

Yönetim Kurulu Başkanımız Meftune Atam’ın 31. Uluslararası İslami Vahdet Konferansı’na Sunduğu Konuşma Metni

13 Aralık 2017 Çarşamba

Bismillahirrahmanirrahim

 

Değerli riyaset heyeti ve Muhterem hazirûn

 

Sizlere başta Türkiye Caferileri Lideri Sayın Selahattin Özgündüz ve banisi olduğu Zeynebiye hareketi mensupları, Başkanı olduğum Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Türkiye'deki Ehl-i Beyt dostlarının selamlarını sunuyorum.

 

Nazik davetleri için Ayetullah Muhsin Eraki'nin şahsında Mecme-ut Takrib kurumuna teşekkür ediyorum.

 

Alemlere rahmet olarak gönderilen, Allah'ın habibi, yaratılmışların en yücesi Hz. Muhammed (sav)'in ve O'nun dinini emevi çarpıtmasından ilmiyle kurtaran 4.torunu İmam Cafer-i Sadık (a.s)'ın kutlu ve bereketli viladetlerini; başta İmam-ı Zaman (a.s),İslam inkılabı Rehberi ve tüm islam alemine tebrik arz ediyor, Müslümanların birliğini her şeyin üstünde gören, İslam Cumhuriyetinin banisi İmam Humeyni'yi rahmet ve minnetle anıyorum

 

Maalesef İslam coğrafyasının pek çok yerinde kadın, yaşlı, çocuk demeden masumların kanı akmakta gözyaşları ciğerimizi parçalamaktadır.

Bir tarafta ölen yüzbinlerce masum insan, diğer tarafta vahhabizmden beslenerek Siyonist ve emperyalist güçlerin maşası olmuş kandırılmış, satın alınmış, Müslüman kanı akıtan Sözde cihatçılar.

İslam düşmanları görevlerini yapmakta, Muhammedi sedayı kesmek için tüm imkânlarını kullanmaktadır.

Bir yandan Bütün dünyada islamofobi yaratarak, gayri Müslim toplumların gözünde islamı itibarsızlaştırmaya çalışmakta diğer yandan fitnelerle Müslüman ülkeleri mezhep, ırk ve renklerine göre bölüp, parçalayarak sömürmektedir.

Maalesef dünümüzde böyleydi bugünümüzde böyle.

 

İslam alemi artık bunca yaşadıklarımızdan ve gördüklerimizden ders almalı birliğimizi namusumuz gibi görerek, ona dokunan tüm elleri kökünden kesmeli; bölünmeden, parçalanmadan, İslam düşmanı sözde süper güçlerin emellerini kursaklarında bırakmalıyız.

 

Bugün burada dünyanın birçok ülkesinden teşrif eden Müslüman toplumların temsilcileri olarak, İslam ümmetinin birliği için neyi iyi yaptığımızı veya yapamadığımızı tartışmalı, modern dünyanın tüm imkânlarını ve teknolojilerini seferber ederek, bizleri inançlarımız, kimliklerimiz veya renklerimiz üzerinden bölmeye çalışanlara emellerinin boşa çıkacağı mesajını güçlü bir dille haykırmalıyız.

 

Orijinal Muhammedi islamın önündeki en büyük engel vahhabizmdir Kendi ülkelerimizde vahdet ve birlik için çalışmalı, özellikle vahhabi din anlayışının toplumlarımızda yayılmasını engellemeliyiz.

 

Türkiye vatandaşı olarak Bundan kırk yıl öncesinde aşura merasimlerimizi camiinin dört duvarı arasında yapmak zorunda iken bugün yüzbinlerin katılımıyla yapabiliyorsa bu durum Türkiye Caferileri Lideri Sn Selahattin Özgündüz'ün ve çalışma arkadaşlarının büyük emek, gayret ve vizyonuyla gerçekleşmiştir.

Tozlanmaya yüz tutmuş Ehl-i Beyt sevgisi birlik, beraberlik ve ümmet olma temelinde yapılan çalışmalarıyla yeniden canlanmıştır. Nitekim 11.cumhurbaşkanımız sn Abdullah Gül'ün Türkiye Caferileri Lideri Sn Selahattin Özgündüz'e söylediği şu sözler bunu açıklamaktadır:

‘'sizlerin birlik ve beraberlik yönündeki çalışmalarınız son derece faydalıdır. Aşura matem merasimi Türk toplumunda yüksek beğeniyle karşılandı. Memleketin birlik ve beraberliğine verdiğiniz önem takdire şayandır. Sizin çalışmalarınız sayesinde bu ülkede Ehl-i Beyt tanınmış ve Ehl-i Beyt sevgisi çoğalmıştır.''

Bu güzel tespit bizlerin görevinin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. 

 

Peygamberimiz Hz Muhammed(s.a.v) ve pak Ehl-i Beytinin çizgisini ne kadar koruyabilirsek o kadar birlik be beraberliğimizi oluşturabilir, bizlerin ve çocuklarımızın hak ettiği onurumuz ve şerefimizle yaşayabileceğimiz günleri görebiliriz

 Son söz olarak başta da dediğim gibi birliğimizi namusumuz olarak görmeli ve ona kesinlikle el sürdürmemeliyiz. Birliğimiz her şeyin üstündedir. Birliğimizi koruyamazsak hiçbir değerimizi koruyamayacağız.

 

Hepinizi saygıyla selamlıyorum.