ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam’ın 20 Yanvar Konuşması

21 Ocak 2018 Pazar

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam’ın 20 Yanvar Şehitlerini Anma Gecesinde Yaptığı Konuşma

Bismillahirrahmanirrahim

Azerbaycan'ın bağımsızlık mücadelesini ateşleyen kanlı gecenin “şanlı” şehitlerini anmak üzere tertiplediğimiz programa katılan değerli Liderimiz Sn. Selahattin Özgündüz şahsında, protokolümüzü süsleyen misafirlerimiz ve alanımızı dolduran siz değerli katılımcılara hoş geldiniz diyerek hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Bildiğiniz üzere Zehra Ana Yard. Day. Derneği olarak birinci hedefimiz toplumdaki yoksulluk ve yoksunlukla mücadele etmektir. 12 yıldır tüm çalışmalarımızı bu eksende ve lillah üzere gerçekleştiriyoruz. 

“Cehalet, toplumların en büyük düşmanıdır.” bilinci ile derneğimiz bünyesinde eğitim faaliyetlerine de büyük önem vererek çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Bu bağlamda, vatanlarından ayrı düşerek ülkemize göç etmek zorunda kalan Azerbaycanlı çocuklarımızın eğitim hakkından mahrum kalmasına gönlümüz razı olamazdı; hayata geçirdiğimiz Zehra Ana Azerbaycan Okulu 5 yıldır eğitim-öğretim faaliyetlerine devam ederek yüzlerce çocuğa umut oldu ve Allah'ın izni ile olmaya da devam edecek.Her zaman olduğu gibi yine altını çizerek söylüyorum ki,okulumuzda çocuklarımıza kendi ülkelerindeki müfredata uygun kendi öğretmenleriyle eğitim imkanı sunmaktayız. Eğitim alanında attığımız bu anlamlı adımın Azerbaycan ve Türkiye devletlerinden de karşılık bularak resmiyet kazanması hususunda çalışmalarımız devam etmektedir. İnşallah yakın zamanda bunun müjdesini de vermek bizlere nasip olur.

20 Yanvar şehitlerini anmak üzere toplandığımız bugün, o kanlı gecede Azerbaycan'ın bağımsızlığı için mücadele eden ve hayatını kaybeden soydaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. İşgal edilmiş Azerbaycan topraklarının da Allah'ın yardımı ile düşmandan temizlenmesini temenni ediyorum. Sözlerime son verirken hepinizi Allah'a emanet ediyorum.