ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zehra Ana ve Küçükçekmece Belediyesi “Aile ve Evlilik Terapisi” Semineri Düzenledi

24 Mart 2018 Cumartesi

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliği ile organize edilen “Aile ve Evlilik Terapisi” semineri Yahya Kemal Beyatlı Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Seminere yoğun ilgi vardı.

Seminere ev sahibi olarak katılan Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zehra Kaçan, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Sorumlusu Gürkan Sevinç Zehra Ana Yönetim Kurulu üyeleri ve Zeynebiye'de oturan hanımlar katıldı. Seminer Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Seminer Salonu'nda gerçekleşti.
 
Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Yöneticisi Gürkan Sevinç, katılımcılara seminer hakkında bilgi verdi.
 
Katılımcılara Aile ve Evlilik Terapisti konusunda Dr. Bilge Aşkan Parlakoğlu konuşmasında şunları söyledi:
 
Bireyler, çocukluktan itibaren yaşlık dönemlerine kadar aile içerisinde ilişkilerinde, fiziksel durumlarında ve ruhsal süreçlerinde çeşitli aşamalardan geçerler. İnsanın yaşam evresi çocukluk, gençlik, yetişkinlik ve yaşlılıkla oluşması gibi ailelerinde yaşamları çeşitli dönemlerden oluşur. Bu değişimler aile içi ilişkilerinde gözlemlenebildiği gibi aile dışı ilişkilerinde oluşur. Böylece her ailenin yaşamının, ilişkilerinin ve iletişiminin evreleri vardır. Ailedeki yaşam süreci, beraberinde değişimi de getirir, değişim bireylerin duygu, düşünce ve davranış düzeyinde etkilenmesine yol açmaktadır.
 
Evreler, bireylerin yeni ilişki süreçlerle karşı karşıya kalmasına yol açmakta beraberinde uyum sorununu, yeni tutum ve davranış becerileri geliştirmeleri ya da değişimi yönetememesi durumunda çatışma ve kriz ortaya çıkmasına neden olmaktadır.” Dedi.
 
Program katılımcıların Aile ve Evlilik konusu hakkında sorularıyla son buldu.