ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Zehra Ana ve Küçükçekmece Belediyesi “Ergenlikte Anne Baba Tutumu” Konulu Seminer Düzenledi

Zehra Ana ve Küçükçekmece Belediyesi “Ergenlikte Anne Baba Tutumu” Konulu Seminer Düzenledi

28 Nisan 2018 Cumartesi

Çağımızda özellikle gençleri büyük tehlikeler bekliyor. Çocuklarımızı bu tehlikelerden korumanın ilk adımı ailede atılıyor ve gençlerin sancılı geçen ergenlik dönemini en sağlıklı şekilde atlatmaları için ailelere büyük görev düşüyor. Bu düşünce ile yola çıkan Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliği ile “Ergenlikte Anne Baba Tutumu” konulu seminer düzenledi.

Seminerin ev sahibi Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Sorumlusu Gürkan Sevinç ve bölge halkının katışdığı seminer, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Konferans  Salonu'nda gerçekleşti.

 

Klinik Psikolog Zozan Başçı'nın hazırlayıp sunduğu “Ergenlikte Anne ve Baba Tutumu” konulu seminere aileler de büyük ilgi gösterdi.

 

Ergenlik döneminde gençleri bekleyen sorunlar ve bunların çözüm yolları ile ilgili bilgi veren Başçı, seminer sonunda ailelerin özel sorularını da yanıtlayarak problemlerin çözümüne katkıda bulundu.