ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Bir Çocuk Da Sen Giydir Bağış Gecesi Meftune Atam’ın Konuşması (Tam Metin)

28 Mayıs 2018 Pazartesi

Yaptığı başarılı çalışmalarla Zeynebiye Hareketi’nin yüz akı olan Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam’ın bağış gecesi konuşması.

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
 
Türkiye Caferileri'nin değerli Lideri Sn.  Selahattin Özgündüz'ün şahsında, yoğun programlarına rağmen bu anlamlı gecede bizi kırmayarak aramıza teşrif eden protokolümüzün değerli misafirleri ve  her zaman olduğu gibi bizi yalnız bırakmayarak gelen tüm katılımcıları saygıyla selamlıyor, katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, hoşgeldiniz diyorum.   
 
 
Müslüman aleminin heyecanla beklediği, rahmet, mağfiret ve bereketi ile gelen Ramazan ayında ibadet ve itaatlerinizin kabul olmasını, ümmetimiz açısından hayırlara vesile olmasını ve özellikle birlik ruhunu pekiştirmesini diliyorum. 
 
Bildiğiniz üzere Ramazan ayı Allah-u Teala'nın “Benim ayımdır” buyurduğu, Kur-an'ı Kerim'in indiği aydır ve 11 ayın sultanıdır. Bu ayda yapılan iyilikler ve ibadetler Allah katında katbekat fazlasıyla karşılık bulmaktadır. 
 
İşte buradan hareketle, Allah'a hamd olsun ki “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” diyen Peygamber efendimizin buyruğuna tam anlamıyla itaat eden siz hayırsever halkımız Ramazan kumanyası kampanyasına yoğun katılım gösterdiniz, zengin-fakir sofrası ayrımını ortadan kaldırmamıza vesile oldunuz. Sizin sofralarınız doluyken bağışlarınız sayesinde ihtiyaç sahiplerinin sofralarını boş bırakmadık. 
 
Yıl boyunca her ay gerçekleştirdiğimiz kumanya dağıtımını Ramazanda 2 kez gerçekleştiriyoruz. Bağışlarınız sayesinde gerek kahvaltılık ürünleri, gerek kuru gıdası, gerek kırmızı ve beyaz etiyle olsun kendi mutfağımızda kullandığımız her ürünü kumanyalarımıza ekleyerek iftar ve sahur sofralarına Ramazanın bereketini yansıtmaya çalışıyoruz.  Allah bizi bu iyiliğe vesile kılan siz değerli hayırseverlerimizin sayısını çok etsin, kazancınıza bolluk bereket versin. 
 
Bu geceki toplanma sebebimize gelecek olursak bildiğiniz üzere her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi çocukların bayramlık kıyafetlerini alabilmek  için“Bir Çocuk da Sen Giydir” kampanyası düzenliyoruz. Bu kampanya bizim için çok ayrı bir heyecan ve anlam içeriyor.  
 
Hepimiz çocuk olduk; biliyorsunuz bayramlar çocukların dünyasında ayrı bir yer tutar, çok daha fazla hissiyat içerir. 
 
Hep birlikte geçmişe gidecek olursak, çocukluğumuzun bayramları hep iç çekerek hatırladığımız anılar arasındadır. Nerede o eski bayramlar diye başlayan cümleler hepimizi çocukluğumuza götürür. Kimisi bayramlık ayakkabılarını yastığın altına sakladığı günleri hatırlarken kimisi bir bayramlık kıyafet için döktüğü göz yaşlarını anımsar. Gönül ister ki dünyada hiçbir çocuk mazlum ve mahzun olmasın; çocuklar hiçbir zaman ağlamasın, hiçbir çocuğun bayramı buruk geçmesin. 
 
Biz Zehra Ana'nın anneleri olarak, tüm çocukların bayramlık hatıralarını sevinçle anması için kurulduğumuz ilk yıldan itibaren kampanyamızı hayata geçirdik. O günden bu yana inanın ki, bu bağış gecesini tıpkı bayramlık kıyafetini dört gözle bekleyen çocuklar gibi bekliyoruz. Bu geceye katılım az olduğunda buradan bayramlık alamayan çocuklar gibi mahzun ayrılıyoruz. 
 
Yaptığınız bağışlarla ne kadar fazla çocuk giydirebilirsek o kadar mutlu ve huzurlu oluyoruz. İşte bu yüzden katılımınız ve bağışlarınız bizler için çok önemli. Sizlerin bize yaptığı anlamlı bağışlar ölçüsünde bizde onların hayatlarına dokunabiliyoruz. Yardım ettiğimiz çocuklarla birlikte alışverişe giderek onların sevinçlerine ortak oluyor, onları kendi çocuklarımızdan ayırmadan sizlerin bağışlarıyla gönüllerince alışveriş yapmalarına vesile oluyoruz.  
 
O çocukların alışverişteki sevinçlerini gördüğümüzde tüm yılın yorgunluğu bir anda gidiyor, hani hep merak ediyorsunuz ya siz gönüllü mü çalışıyorsunuz ücretli mi diye gönüllü çalışıyoruz çünkü; o çocukların gözlerindeki sevincin şahidi olmanın bedelini karşılayacak hiçbir ücret yoktur. 
 
 Bizleri vesile kıldığınız bu güzel işler için dualarımız her zaman sizlerle. Allah sizi bizlere ve toplumumuza çok görmesin. Veren elinizi, keselerinizi bolluk bereketle doldursun. 
 
 
Sözlerime son verirken şimdiden Allah yapacağınız ihsanlarınızı bağışlarınızı öz dergahında kabul buyursun, her iki dünyada da önünüze çıkarsın diliyor, hepinizi tekrar saygıyla selamlıyorum.