ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Hz. Masume (sa) Zeynebiye’de Anıldı (FOTO)

16 Temmuz 2018 Pazartesi

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları’nın organizasyonu olan “Hz. Masume (sa)’nın Doğumu ve Kızlar Günü” Zeynebiye'de görkemli bir şekilde kutlandı.

Sunuculuğunu Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolların'dan Zeynep Bayındır'ın üstlendiği program Ali Ekber Akdoğan'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
 
 
 
Daha sonra Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam sahneye davet edilerek hoşgeldiniz konuşmasıyla katılımcıları selamladı. Konuşmasında şunları söyledi: ''Al-i Resul'ün kerimesi, Cennetin kokusu, Kevser'in cilvesi, İmam Musa (as)'nın ciğerparesi, İmam Rıza (as)'nın gözbebeği, ikinci Fatıma, Hz. Fatıma Masume'nin kutlu vilayeti ve Kızlar Günü dolayısıyla başta zamanımızın İmam'ı İmam Mehdi (af)'ye, müçtehidlerimize ve değerli liderimiz Sn. Selahattin Özgündüz'ün şahsında tüm İslam alemine tebriklerimi arz ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyor, katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, hoşgeldiniz diyorum.
 
 
 
Sanırım Türkiye'de ilk kez kutlanan Hz. Masume'nin doğum yıl dönümü ve kızlar günü programına Zehra Ana Gençlik Kolları'nın ev sahipliği yapması bizim için ayrı bir heyecan ve önem arz ediyor. Henüz dünyaya gelmeden dahi hakkında Ehlibeyt İmamları kaynaklı bir çok hadisin bulunduğu  Hz. Masume yaşamı, ilmi, iffetli ve velayetin arkasındaki güçlü duruşuyla zamanın Fatıma'sı olarak adlandırılmış ve genç kızların rol modeli olarak sembol halini almıştır. ''dedi.
 
Atam'ın ardından kürsüye davet edilen Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları Başkanı Aslıhan Açık konuşmasında:'' Gençliği her zaman destekleyen ve cesaretlendirerek yolumuza ışık tutan, Zeynebiye Hareketi'nin Banisi Türkiye Caferilerinin Lideri Sayın Selahaddin Özgündüz'ün şahsında protokolümüzü şereflendiren tüm misafirlerimizi ve Hz. Masume'nin meclisini boş bırakmayan siz değerli Ehli beyt aşıklarını saygıyla selamlayarak Zehra Ana Gençlik Kolları adına hepinize hoşgeldiniz diyorum. Hz. Masume (sa)'nin kutlu doğumu münasebetiyle başta İmam-ı Zaman (af)'e ve siz değerli Ehlibeyt aşıklarına tebrik arz ediyorum.
 
 
 
Zehra Ana Gençlik Kolları olarak amacımız, genç kızlarımızı tek bir çatı altında toplayarak daha örgütlü ve bilinçli hareket etmek ve genç kızlarımıza ve geleceğin gençleri çocuklarımıza yönelik sosyo-kültürel faaliyetleri Ehlibeyt ahlakı ve öğretileri ile süsleyerek gerçekleştirmektir.''dedi.
 
 
 
Açık'ın konuşmasından sonra kürsüye Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz davet edildi konuşmasında Hz. Masume (sa)'nin kutlu doğumu münasebetiyle başta İmam-ı Zaman (af)'e ve siz değerli Ehlibeyt âşıklarına tebrik arz ediyorum. Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları'nın organizasyonu olan bu Program'ı tertip ettikleri için teşekkür etti.
 
 
 
Hz. Masume ve Hz. Fatıma gibi İslam tarihinin önemli kadın şahsiyetlerinden bahsederek onların hayatlarından günümüze dersler verdi. Zeynebiye hareketinin adını Hz. Zeynep'ten aldığını hatırlatan Özgündüz, toplumsal başarıda ve aile düzeninde kadının rolünün önemini vurguladı.
 
 
 
Özgündüz, konuşmasında okuyan kızlarımızın durumlarına da değindi. Okuyan kızlarımızın alanlarının en iyisi, en başarılısı olmaları gerektiğini vurgulayan Özgündüz, katılımcılardan örnek bir toplum için üzerlerine düşeni yapmalarını istedi.
 
Özgündüz'ün konuşmasının ardından Zehra Ana Dayanışma Derneğinin geçmişten günümüze faliyetleri hakkında bir video klip izletildi.
 
 
 
Klibin ardından Zehra Ana Gençlik Kolları'nın İlahi grubu marşlarıyla alanda çoşkulu anlar yaşattı.
 
 
 
Program, yapılan çekiliş ve Kum Kenti Hz. Masume (sa)'nin türbesinden gelen bayrağın ziyarete açılmasının ardından son buldu.