ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Hz. Masume (sa)’nin Kutlu Doğumu ve Kızlar Günü Programı Konuşması-ASLIHAN AÇIK

16 Temmuz 2018 Pazartesi

Zehra Ana Gençlik Kolları Temsilcisi Aslıhan Açık’ın Konuşması (Tam Metin)

Bismillahirahmanirahim
 
Gençliği her zaman destekleyen ve cesaretlendirerek yolumuza ışık tutan, Zeynebiye Hareketi'nin Banisi Türkiye Caferilerinin Lideri Sayın Selahaddin Özgündüz'ün şahsında protokolümüzü şereflendiren tüm misafirlerimizi ve Hz. Masume'nin meclisini boş bırakmayan siz değerli Ehli beyt aşıklarını saygıyla selamlayarak Zehra Ana Gençlik Kolları adına hepinize hoşgeldiniz diyorum. Hz. Masume (sa)'nin kutlu doğumu münasebetiyle başta İmam-ı Zaman (af)'e ve siz değerli Ehlibeyt aşıklarına tebriz arz ediyorum.
 
Kıymetli misafirler, Değerli Liderimiz Zeynebiye Hareketi'ni başlatırken Kerbela'nın ilahi mesajını günümüze taşıyan Hz. Zeyneb'in misyonundan ilham alarak hareketin toplumumuzun gayretli kadınlarının omuzlarına yükseleceğini her platformda vurgulamıştır. Geçmişten günümüze toplumumuzun vefakar kadınları her türlü yokluğa göğüs germiş, mektebi öğretilere sadık evlatlar yetiştirmenin yanısıra, kulaklarında küpelerini parmaklarından alyanslarını çıkarıp bağışlayarak hareketin bekası için maddi manevi çabalar göstermişlerdir. 
 
İşte biz bu annelerin yetiştirdiği evlatlar olarak, genelde Ehlibeyt mektebine özelde ise Zeynebiye Hareketi'ne mensup olmanın gururunu her zaman yüreklerimizde hissediyoruz. Bu gururun omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilincinde olarak attığımız her adımda Zeynebiye Hareketi'ne bağlılık yeminimizi bir kez daha yineliyoruz.
 
Bu bağlamda ne mutlu bizlere ki toplumumuzun annelik misyonunu üstlenen Zehra Ana, Zeynebiyeli genç kızlar olarak bizlere her zaman örnek olmuş, fikirlerimizi önemsemiş, bizleri her anlamda cesaretlendirerek, çıkmak istediğimiz bu yolda en büyük destekçimiz olmuşlardır.
 
Büyüklerimizden aldığımız ilhamla topluma her anlamda daha faydalı olma arzusu biz gençlerde hasıl olmuştur. Bu nedenle bir araya gelerek Zehra Ana Gençlik Kolları projesini kendilerine sunduk. 
 
Huzurlarınızda Zehra Ana ailesine bir kez daha teşekkür ediyoruz ki, bizlerin azim ve şevkini kırmadan her zaman olduğu gibi birer anne şefkati ile yaklaşarak doğruyu yanlışı ayırt etmemizi sağladılar ve şartlar hasıl olduğunda destekleri ile Zehra Ana Gençlik Kolları Projesi'ni hayata geçirdik.
 
Zehra Ana Gençlik Kolları olarak amacımız, genç kızlarımızı tek bir çatı altında toplayarak daha örgütlü ve bilinçli hareket etmek ve genç kızlarımıza ve geleceğin gençleri çocuklarımıza yönelik sosyo-kültürel faaliyetleri Ehlibeyt ahlakı ve öğretileri ile süsleyerek gerçekleştirmektir.
 
Düzenlediğimiz ilk programda bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederken müsaade ederseniz bir sonraki projemizin de müjdesini vermek istiyorum. Bildiğiniz üzere Zehra Ana liderimizin de işareti ile Zeynebiye Camii Külliyesi için “Mutfağımızdan keseriz, Camiimizi Yaparız” sloganı ile  “Camii Pencere” kampanyası gerçekleştirmiştir. Bizler de Zehra Ana Gençlik Kolları olarak, “Çeyizlerimizi Zeynebiye'ye Bağışlıyoruz” sloganı ile Zeynebiye Külliyesi için bir kermes hazırlığı içindeyiz. Hz. Ali ve Hz. Fatıma (sa)'nın evlilik yıldönümlerinde gerçekleştirmeyi planladığımız kermese hepinizin katkı ve bağışlarını bekliyoruz. Umudumuz, geleceğimiz ve yarınlarımızın garantisi olan Zeynebiye Külliyemize Allah'ın izni ve siz değerli Ehlibeyt dostlarının katkısı ile hatrı sayılır bir katkıda bulunmayı hedefliyoruz.
 
Zehra Ana Gençlik Kolları olarak, geçmişin bugünün ve yarının gençlerinin hep birlikte bu davaya sahip çıkacağına inancımız tamdır. Aramıza katılmak isteyen tüm bacılarımıza ve onları cesaretlendirecek annelerimize kapımız her zaman açıktır.
 
Çıktığımız bu yolda Allah bizleri başarıya muvaffak etsin ve başta Ehlibeyt (as), sonra da siz büyüklerimizin karşısında mahcup etmesin.
 
Zehra Ana Gençlik Kolları adına, Zeynebiye Hareketi'nin başladığı günden bu yana mektebe hizmet vererek bizlere umut ve örnek olan, geçmişin gençleri bugünün büyüklerinden aldığımız “Zeynebiye Gençliği” mirasını aynı hassasiyet ve liyakat ile sürdüreceğimize huzurlarınızda söz veriyorum.
 
Sözlerimi noktalarken, Hz. Masume (sa)'nin kutlu doğumu sebebiyle düzenlediğimiz ve Türkiye'de ilk kez tertiplenen “Kızlar Günü” dolayısı ile tüm bacılarımıza tebrik arz ediyorum.