ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zehra Ana Gençlik Kolları Resmen Faaliyete Başladı

16 Temmuz 2018 Pazartesi

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bünyesinde kurulan Zehra Ana Gençlik kolları resmen faaliyetlerine başladı.

Zeynebiye Hareketi çizgisinde bir araya gelen genç kızlar,  Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında Zehra Ana Gençlik Kolları'nı oluşturdu.

 

Faaliyetlerine başlayan Zehra Ana Gençlik Kolları'nın ilk icraatı Hz. Masume (sa)'nin doğum yıldönimü münasebeti ile görkemli bir program düzenlemek oldu. Katılımın oldukça yoğun olduğu viladet programı Türkiye'de ilk kez “Kızlar Günü” olarak da kutlandı. 

 

Program sonrası Zehra Ana Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolları ile bir araya gelen Türkiye Caferileri Lideri Sn. Selahattin Özgündüz, oluşumun hayırlara vesile olmasını dilerken Zehra Ana Gençlik Kolları'na önemli tavsiyelerde bulundu.

 

Zehra Ana Gençlik Kolları'nın bir diğer organizasyonu ise “Çeyizlerimizi Zeynebiye'ye Bağışlıyoruz!” sloganı ile başlattıkları bir kermes olacak. Hz. Ali (as) ve Hz. Fatıma (sa)'nın evlilik yıldönümünde gerçekleşmesi planlanan kermesin tüm geliri Zeynebiye Külliyesi inşaatına bağışlanacak.