ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Dünya Ali Asgar Günü 14 Eylül’de!

7 Eylül 2018 Cuma

Her yıl Muharrem ayının ilk Cuma günü icra edilen Dünya Ali Asgar Günü bu yıl 14 Eylül’e denk geliyor.

Kerbela'nın 6 aylık büyük şehidi Hz. Ali Asgar (as)'ı anmak üzere dünyanın her yerinde Muharrem ayının ilk Cuma günü çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

 

Ülkemizde de bu etkinliklerin en büyüğü geçtiğimiz yıllarda Dünya Ali Asgar Platformu tarafından Türkiye Temsilcisi ilan edilen Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize ediliyor.

 

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak anma programları mersiyeler ve sinezenlerle devam edecek. Programın sonunda ise katılımcılar hep birlikte “Ahd Duası” oluyacaklar..

 

Hz. Ali Asgar Günü hazırlıklarına aylar öncesinden  başlayan Zehra Ana, kurulan Ali Asgar Atölyesi'nde programda çocukların Hz. Ali Asgar'ı temsilen giyecekleri kıyafetlerin dikimini de gönüllülerin katkılarıyla gerçekleştirdi.

 

Talepler doğrultusunda Türkiye'nin her yerine ve Avupa'nın belirli bölgelerine bu kıyafetler ücretsiz bir şekilde ulaştırıldı.

 

14 Eylül Cuma Günü 15.00'da İstanbul'da Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde, 14.00'de ise Iğdır Yer Altı Çarşısı Üstü'nde Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından etkinlikler düzenlenecek.