ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam’ın Hz. Ali Asgar Günü Konuşması

14 Eylül 2018 Cuma

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam’ın Hz. Ali Asgar Günü Konuşması (Tam Metin)

Bismillahirrahmanirrahim 

 

Selam olsun Huseyn'e, Selam olsun evlatlarına ve vefalı yaranlarına, Selam olsun kundağı kana boyanan büyük şehid Ali Asgar'a ve selam olsun Peygamber'in hayalı gelini, Asgar'ın cefakeş anası Rubab'a!   Ve selam olsun Hz. Rubab'ın derdiyle hemdert olan, bu mecliste yerini boş bırakmayan siz değerli Ehlibeyt aşıklarına!

 

Zamanımızın İmam'ı Hz. Mehdi (af) başta olmak üzere seyyidlerimize, müçtehidlerimize, değerli liderimiz Sn. Selahaddin Özgündüz'ün şahsında alimlerimize, Kerbela'nın ilahi mesajını alan ve gönlü Huseyn ile olan tüm Ehlibeyt dostlarına baş sağlığı arz ediyorum.

 

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim kurulu ve şahsım adına programımıza iştirak eden başta Ehlibeyt sevgisini bize aşılayan toplumumuzun kurucusu Türkiye Caferileri'nin değerli lideri  Sn. Selahattin Özgündüz'ü, Küçükçekmece Kaymakamı Sn. Harun Kaya ve Belediye başkanımız Sn. Temel Karadeniz'i, İstanbul eski milletvekilimiz Sn Ali Özgündüz İran İslam Cumhuriyeti İstanbul  başkonsolosu sn Bahtiyar Esatzade ve değerli eşi Sn Raziye Esatzade'yi , El – Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Sn. Dr.Seyyid Vahed Kaşhani ve değerli eşi, yine bu mecliste yerini boş bırakmayan tüm Ehlibeyt aşıklarını ve gönlü bu salonda olan KUDÜS TV ekranlarından bizleri izleyen değerli Ehlibeyt dostlarını saygıyla selamlıyor, katılımınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.

 

Değerli Ehlibeyt Dostları, bildiğiniz üzere derneğimiz tarafından ülkemizde uzun yıllardır Hz. Ali Asgar Günü Programları tertiplenmektedir. Geçtiğimiz yıl yine bu salonda ilk kez icra ettiğimiz Ali Asgar Günü programı ise bizim için ayrı bir önem arz etmektedir. Dünya Ali Asgar Platformu tarafından Hz. Ali Asgar Günü Türkiye Temsilcisi ilan edilen Zehra Ana ailesi olarak biz, bir yandan bu kutsal göreve layık görülmenin onurunu yaşarken, diğer yandan omuzlarımızdaki sorumluluğun öneminin bilinciyle görevimizi hakkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. İnşallah çalışmalarımız Ehlibeyt(as) nazarında karşılık bulur ve Hz.Zehra'nın(as) mübarek ismiyle müzeyyen olan derneğimiz  de, o yüce Hanımefendi'nin yanında yüzü ak olur.

 

Yeri gelmişken, derneğimizi Hz. Ali Asgar Günü Türkiye Temsilciliği'ne uygun gören Dünya Ali Asgar Platformu Kurucusu Sn. Davut Menafipur ve kıymetli eşlerine huzurlarınızda teşekkür ediyor ve kendilerini selamlıyorum.

 

Bildiğiniz üzere Ali Asgar Günü programları, Muharrem ayının ilk Cuma günü 41 ülkede icra ediliyor.

Şu an milyonlarca Ehlibeyt dostu ile birlikte Hz. Rubab'a baş sağlığı dilemekteyiz. Zehra Ana Derneği olarak geçtiğimiz yıl ilk kez Iğdır Temsilciliğimizde de tertiplediğimiz Hz. Ali Asgar Günü programına, Iğdır'da bulunan Ehlibeyt dostlarının gösterdikleri yoğun ilgi bizleri duygulandırırken ulusal basında da oldukça ses getirmişti.Şu an bizimle birlikte aynı anda   Iğdır temsilciliğimiz eliyle ve Türkiye'nin birçok şehrinde derneğimiz tarafından icra edilmekte olan  programımıza katılan tüm Ehlibeyt dostlarını selamlıyor,göz yaşınız bol olsun diyorum ve bu vesile ile Zehra Ana Iğdır Temsilcisi Sn. Rugeyye Yılmaz hanımefendi'nin şahsında tüm ekibine ve program için desteklerini bizden esirgemeyen Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği yönetim ve üyelerine ve diğer şehirlerimizde bu programı icra eden camilerimize,alimlerimize ve yöneticilerimize ayrıca şükranlarımı sunuyorum. 

 

Değerli Ehlibeyt Dostları,

Zehra Ana Dünya Ali  Asgar Platformu Temsilciliği olarak biz, çalışmalarımıza Hz. Ali Asgar'ın doğum  gününe tekabül eden 6 ay öncesinden başlıyoruz. Geçtiğimiz Şubat ayında dualar, mersiyeler ve Ehlibeyt dostlarının katılımıyla açılışını gerçekleştirdiğimiz Hz. Ali Asgar Atölyesinde ,şimdi bebeklerimizin üzerinde gördüğünüz temsili Hz Ali Asgar kıyafetlerinin dikimini gerçekleştiriyoruz. Ehlibeyt ‘e olan sevgileriyle her zaman gurur duyduğumuz halkımız bu kıyafetlerin dikimini, paketlenmesini tamamen gönüllü olarak gerçekleştiriyor. Allah sevaplarını bol etsin ve hacetlerini Hz. Ali Asgar (as)'ın eliyle versin. 

Talepler doğrultusunda Türkiye'nin her yerine ve Avrupa'nın bir çok bölgesine bu kıyafetleri ve program içeriğini ücretsiz bir şekilde gönderiyoruz. Amacımızın tamamen lillah üzere bu görevi layıkıyla yerine getirebilmek olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.

 

 

Değerli Ehlibeyt Dostları;  

Hz Hüseyn ve yarenleri, Kerbela'da tarihte benzeri görülmeyen fedakarlık ve adanmışlıkla yüce Yaradan'ın ve Resul'ünün orijinal  mesajı bizlere ulaşsın  diye son nefeslerine kadar her şeylerini feda etmişlerdir.

 

O yüce şahsiyetler Beyyine Suresi:  

 

“Rablerinin katındaki mükafatları, altlarından ırmaklar akan ebedi Adn cennetleridir, ebedidir onlar orada, Allah razı olmuştur onlardan ve onlar da razı olmuşlardır. ‘'

ayetine mazhar olmuş, imtihanlarını en güzel şekilde vermişlerdir.”

 

Bizlerin ise önünde Kerbela'da yakılan özgürlük ateşi, yolumuzu aydınlatan Huseyni mesaj durmaktadır. Bu kutlu mesajı en doğru şekilde anlamak, bunu tüm insanlığa ulaştırmanın ağır yükü bizlerin omuzlarındadır.

 

” Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Bilakis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.”

 

Bakara Suresi 154. ayette Yüce Yaradan'ın buyurduğu üzere, onlar hayattadırlar ve bizlerin uğruna onca fedakarlık yaptıkları İlahi emanete ne şekilde sahip çıktığımızı izlemekte, bizlerin bu yüce dine sahip çıkmasını beklemekte ve istemektedirler.

    

Bunu bizden Kerbela' nın en küçük en masum şahidi ve şehidi Ali Asgar  istemektedir. Bunu bizden herköşesinde ezanı  Muhammedinin yüceldiği bu cennet vatanı korumak,yüceltmek uğruna can veren şehitlerimiz istemektedir.

Bunu bizden  asker babasını ziyaretten dönerken  namert,ve alçakların kurduğu hain tuzakta annesi ile beraber şehit olan bizim küçük aliasgerimiz Mustafa Bedirhan istemektedir.

Vefanın timsali Alemdar Abbas , Şebihi Peygamber Ali Ekber,İmam Hasan'ın yadigarı nevcivan Kasım istemektedir. 

6 aylık kundaktaki yavrusuna varıncaya dek tüm azizleriyle beraber kendi canını  Öz Muhammedi İslam'ın ve İlahi değerlerin yaşaması uğruna feda eden Hz. Huseyn istemektedir.

Bunu bizden; elinde Huseyn'in kanlı gömleği mahşere kadar bekleyecek olan yüreği yaralı Hz. Zehra, Kerbela'da   yaşadığı musibetlerden beli bükülen ama metanetini bir an olsun yitirmeden bu kutlu mesajı bizlere ulaştıran Kerbela'nın kahramanı (2. Alemdarı) Hz. Zeynep ve  bu meclisin sahibi Hz.Peygamber'in vefalı gelini Hz. Rubap istemektedir.  

 

Bu yüzden biz onlara olan vefa borcumuzu ödemek adına bu davaya öyle sahip çıkmalıyız ki; Hz. Zehra' nın sıngın yüreği teselli bulmalıdır.

Bu noktada özellikle biz kadınlara önemli görevler düşüyor. Öyle evlatlar yetiştirmeliyiz ki; her şeyiyle  Huseyn,  Abbas, Ekber  ve Kasım gibi bu davaya sahip çıksın.Anneler olarak kucağımızda Asgar'ın kurban olduğu  değerleri yaşatacak binlerce Asgarlar yetiştirmeliyiz.

 

Aziz Zehra Dostları,

Ehlibeyt ‘in anıldığı meclisleri doldurarak yerinizi boş bırakmamanız,maddi manevi herşeyinizle katkıda bulunmanız,samimiyetinizin en büyük göstergesidir.Nitekim

Hz. Zeyneb'in adıyla müzeyyen olan geleceğimizin umudu,dünya ve ahiretimizin teminatı olan  büyük Zeynebiye  Külliyesi,sizlerin omuzlarınızda yükselmektedir. Bu proje mektebin yaşatılması,gelecek nesillerin Huseyni ve Zeynebi bilinç ile yetişmesi açısından çok önemlidir. Yüce Allah,şimdiye kadar yaptığınız ve bundan sonra da yapacağınız maddi manevi katkılar için sizleri her iki cihanda da aziz etsin.

 

Değerli  dostlar,

Emperyal ve siyonist güçler tarafından müslümanın müslümana kırdırıldığı günümüzde iki taraf da müslüman diyerek sessiz kalmak yerine mazlumun tarafında olduğumuzu haykırmamız gerekmektedir. Bu sebeple bugün Yemen'de, Bahreyn'de, Suriye'de, Filistin'de, Irak'da,myammarda biz mazlumun tarafındayız diyoruz.  Dünya mustazaflarına derneğimizin imkanları ölçüsünde çeşitli dönemlerde yardım kampanyaları düzenleyerek yaralarına merhem olmaya çalışıyor ve her zaman olduğu gibi yine bizi yalnız bırakmayacağınıza inanarak desteklerinizi bekliyoruz.

 

 

Sözlerimi merhum Şeyh Hamit Turan'ın(Allah ruhunu şad etsin,Ehlibeyt'e komşu etsin) şu sözleriyle noktalıyorum. “Huseyn'e öyle sarılın ki,Abbas gibi; kollarınız kopsa da yüreğiniz Huseyn'den  kopmasın! ” 

 

Hepinizi tekrar saygıyla selamlıyor,Allah'a emanet ediyor,  göz yaşlarını Ali Asgar için akıtan tüm Ehlibeyt dostlarının hacetlerini Babu'l Hevaic Hz. Ali Asgar ağamın eli ile almalarını diliyorum. Allah ezadarlığınızı kabul etsin.