ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zehra Kaçan’ın Ali Asgar Günü Konuşması

14 Eylül 2018 Cuma

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zehra Kaçan’ın Hz. Ali Asgar Günü Konuşması (Tam Metin)

Bismillahirrahmanirrahim

Değerli Ehlibeyt Dostları, Huseyn Aşıkları bu izzetli meclisi boş bırakmayıp Hz. Rubab'ın yanında bizleri mahcup etmediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

 

Sözlerime başlarken Zehra Ana Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam'ın selamlarını iletiyorum.

 

Her yıl dünyada Muharrem ayının ilk Cuma günü Hz. Ali Asgar Günü olarak 3800 noktada tertiplenmekte ve Hz. Zeyneb (sa)'in günümüze ulaştırdığı Kerbela'nın ilahi mesajı kamuoyuna bir kez daha haykırılmaktadır.

 

Kerbela'nın henüz 6 aylık olan ancak makamı çok yüce şehidi Hz. Ali Asgar'ın şehadeti yalnızca müslümanların değil, vicdan sahibi her insanın yüreğini dağlayacak gözlerini yaşartacak niteliktedir.

 

Ne mutlu bize ki Huseyni davanın birer neferi olarak gücümüz yettiğince Hz. Ali Asgar'ın mazlumiyetini dünyaya haykırabiliyoruz. Gönlümüzü bu kutsal davaya yönlendiren yüce Rabbime bir kez daha hamd olsun.

 

Değerli alimimiz şüphesiz konuya hakkıyla değineceklerdir. Ben müsaade ederseniz Zehra Ana Derneği'nden biraz bahsetmek isterim.

 

Zehra Ana Derneği 2006 yılında 9 gönüllü ev hanımınjn özverili girişimleriyle kurulmuştur, ki bu hanımlardan bir tanesi de şu anda Iğdır Temsilciliğimizi başarıyla yürüten Sn. Rugeyye Yılmaz hanımefendidir.

 

Geçtiğimiz zaman içerisinde bir çok alanda gelişme ve ilerleme gösteren derneğimizin en güzel meyvekerinden biri Iğdır Temsilciliğimiz olmuştur. 

 

Sözün yeri gelmişken sizlerin de samimi ve gayretkeş destekleri ile temsilciliğimizi bu günlere getiren ve bu güzel meclisin zahmetini çeken Rugeyye Yılmaz hanımefendi ve Muhammed Yılmaz beyefendiye huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

 

Desteklerinizin devamını bekliyoruz bu dernek sizin derneğinizdir; aklınıza takılan her türkü soruda hiç çekinmeden kapısını çalabilir, çaylarınızı içebilirsiniz. Bizim sermayemiz sizin derneğimize olan güveninizdir. Biz sadece veren el ile alan el arasında köprüyüz. Allah hayırseverlerimizden razı olsun. Bizi de her türlü hatadan korusun.

 

Tüm dünyada binlerce noktada icra edilen Hz. Ali Asgar Günü ülkemizde en kapsamlı şekilde İstanbul ve Iğdır'da tertiplenmektedir.

 

Ali Asgar Günü programlarına iştirak eden Tüm Ehlibeyt Dostları ile birlikte bu alanı boş bırakmayan tüm Ehlibeyt dostlarının her ne haceti varsa Babel Hevaiç Hz. Ali Asgar'ın eliyle almalarını dileyerek sözkerimi noktalarken hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Allah ezadarlığınızı kabul etsin.