ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Rugeyye Yılmaz’ın Hz. Ali Asgar Günü Konuşması

14 Eylül 2018 Cuma

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Iğdır Temsilcisi Rugeyye Yılmaz’ın Ali Asgar Günü Konuşması

Bismillahirrahmanirrahim

 

Allah'ın selamı Hz. Hüseyin'e ve O'nun yarenlerine olsun. Hz. Rubab'a başsağlığı vermek ve gözyaşlarını Hz. Ali Asgar'a dökmek için bu alanı dolduran tüm Ehlibeyt aşıklarını Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına selamlıyorum.

 

Başta İmam-ı Zaman (af)'a, seyyidlerimize, müçtehidlerimize, bizlerden desteklerini esirgemeyen Iğdır Ehlibeyt Alimleri Birliği Başkanı Veli Beder'in şahsında alimlerimize ve siz değerli Ehlibeyt aşıklarına bu musibetten dolayı baş sağlığı diliyorum.

 

Zehra Ana Iğdır Temsilciliği olarak Dünya Ali Asgar Platformu Türkiye Temsilciliği ünvanı ile bu yıl Iğdır'da ikincisini düzenlediğimiz Hz. Ali Asgar meclisini boş bırakmadığınız işin hepinize şükranlarımı sunuyorum.

 

Hz. Hüseyin'in hak davası Hz. Ali Asgar'ın şehadeti ile zirveye ulaşmış ve Ali Asgar masumiyet ve mazlumiyetin simgesi halini almıştır.

 

Hz. Ali Asgar hangi suçtan dolayı şehit edilmiş olabilir? Bu sorunun cevabı dünya döndükçe verilemeyecektir. Çünkü tüm din, mezhep, inanış ve ideolojilerde bebeklerin masumiyeti su götürmez bir gerçektir. Biz Ehlibeyt dostlarına düşen görev ise bu gerçeği dünyaya haykırmak ve Hz. Ali Asgar'ı unutturmamaktır.

 

Bu vesile ile derneğimizi Dünya Ali Asgar Platformu Türkiye Temsilcisi ilan eden Dünya Ali Asgar Platformu yöneticilerine ve bu görevi yaptıkları çalışmalarla hak eden, merkezi İstanbul'da bulunan Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu başkanı Meftune Atam'a ve programımıza konul olarak katılmak üzere İstanbul'dan teşrif eden Zehra Ana Derneği Başkan Yardımcısı Zehra Kaçan ve şahsında Zehra Ana yönetimine tebriklerimi sunuyorum.

 

Bu arada programımızın hazırlık aşamasında ve yıl boyu tüm çalışmalarımızda bizden yardımlarını esirgemeyen hanım arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Allah'tan dilerim ki hiçbirimiz bu kutlu meclisten hacetimizi almadan dönmeyelim. Vesselamu aleykum ve rahmetullah.