ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Yardımlar

26 Eylül 2016 Pazartesi

İhtiyaç sahiplerine düzenli yardımlar

  • Gıda Yardımları

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurulduğu günden günümüze kadar yüzlerce ihtiyaç sahibi ve kimsesiz insana yardımda bulunmuş; belirli periyodlarla temel gıda ihtiyaçlarını karşılamıştır. Ayrıca, her türlü kurban bağışını kabul eden Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bu yardımların da ihtiyaç sahibi ailelere ulaşması için titizlikle çalışıyor.

  • Acil Sağlık İhtiyaçları

Hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımızın yanı sıra çeşitli sebeplerden dolay ülkemize göç etmek zorunda kalmış mustazafların acil sağlık giderleri tarafımızdan karşılanmaktadır.

  • Ev Eşyası ve Kıyafet Yardımı

Yardımlaşma ve dayanışma hassasiyetinin giderek arttığı toplumumuzda ev eşyası bağışında bulunan yardımseverlerimizin bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Hali hazırda büyük bir depomuz bulunmadığı için bünyemizde muhafaza edememekteyiz.

Bağışçılarımızdan gelen kıyafetler ise ikinci el kıyafet mağazamızda sergilenmektedir. Bu sayede ihtiyaç sahiplerimizin mağazaya gelerek zevklerine uygun kıyafetleri seçmesi sağlanmaktadır.

  • Yurtiçi ve Yurtdışı Yardımlarımız

    Ülkemizde ve dünyada yaşanan elim olaylara kayıtsız kalmayan Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği doğal afetler, savaş vs. gibi olaylarda yurtiçi ve yurtdışındaki kardeşlerimizin yardımına da koşuyor.