ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam’ın DMKG Konuşması

25 Şubat 2019 Pazartesi

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Meftune Atam’ın Dünya Müslüman Kadınlar Günü Konuşması

Bismillahirrahmanirrahim  

 

Öncelikle hepinizi yüce Allah'ın selamıyla selamlıyorum. Yaratılış gayesi, mahşerin şefaatçisi, Allah ve Resulunün habibesi, alem kadınlarının iftiharı, Hz. Fatima-tüz Zehra'ya selam arz ediyor, o yüce şahsiyetin mübarek viladetlerinden dolayı İmam-ı Zaman (a.f) başta olmak üzere hepinize göz aydınlığı diliyorum. Hz. Zehra (sa)'nın yolundan giden tüm hanımların Dünya Müslüman Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum.

 

 

 

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, şahsım ve yönetim kurulum adına Hz. Fatıma-tüz Zehra (as)'nın dünyayı şereflendirmesi münasebetiyle, Küçükçekmece Belediyesi ile birlikte tertiplediğimiz programımıza teşriflerinden dolayı, Fatıma sevgisini bizlere aşılayan, bu kutlu Zeynebiye Hareketinin Kurucusu, Türkiye Caferilerinin Değerli Lideri Sayın Selahattin Özgündüz başta olmak üzere, 24. dönem milletvekilimiz Sayın Ali Özgündüz'e, Küçükçekmece'mizin Belediye Başkanı Sn. Temel Karadeniz'e, El Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Sn. Vahid Kaşani'ye, İran'dan aramıza katılan El Mustafa Üniversitesi Bintül Huda İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlilerine ve yine Iğdır' dan aramıza katılan değerli Iğdır temsilcimiz Sn. Rugeyye Sevgison Yılmaz ve çalışma arkadaşları Sn. Hikmet Aydınlık ve Sn. Hayriye Demir'e,  Camiamızın güzide kurumları, ATADER, ZEYNEBİYE DERNEĞİ, CABİR, CAFERİDER, İFASPOR, ZEYNEBİYE HAREKETİ GENÇLİK MERKEZİ-PLATFORMU mensuplarına, diğer camii dernekleri üyeleri, alim ve cemaatlerine, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları, Cem TV ve Kudüs Tv ekranlarından bizi izleyen değerli Ehlibeyt dostlarına ve her zaman olduğu gibi Hz. Zehra'nın meclisini süsleyen siz değerli Zehra muhiplerine katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor ve hoşgeldiniz diyorum. 

 

 

Değerli Misafirler

 

Zehra Ana Derneği olarak; toplumdaki her türlü yoksulluk ve yoksunlukla mücadele etmeyi hedefleyerek çıktığımız bu yolda, Allah'ın izni ve siz değerli hayırseverlerimizin desteği ile 13 yılı geride bıraktık. 

Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki, bu süreçte elde ettiğimiz başarıların asıl mimarı sizlersiniz. Bizler ise, veren el ile, alan el arasında güvenilir bir köprü olma gayretiyle, sizlerin desteğine layık olmaya çalışıyoruz. 

 

Yaradılışımızdaki annelik hissiyatı ve Hz. Zehra (sa)'dan aldığımız ilhamla, toplumdaki yoksulu, yetimi koruyup kollamanın, onları doyurmanın, asli görevimiz olduğunun bilincindeyiz. Başladığımız ilk günkü heyecan ve titizlikle, bize yaptığınız her türlü bağışın, hakettiği  yerlere ulaşması noktasında,  gereken dikkat ve hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz.

Bugüne kadar bulunduğumuz her platformda, şeffaflık ilkemiz gereği, bağışlarınızla neler yaptığımızı, dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık.

 

Birazdan seyredeceğiniz tanıtım filmimizde de, sığdırabildiğimiz kadarıyla yıl içinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz yer almaktadır; ben vaktinizi almamak için, önemli gördüğüm bir kaç hususa değineceğim.

 

 

 

Zeynebiye hareketi varolduğu günden bu yana, gençlerimizin dinamizmi ve mektebe olan bağlılıkları, her alandaki çalışmalarına büyük oranda yansımıştr. Bizler de geleceğin teminatı olan ve yarın bayrağı teslim edeceğimiz kızlarımızı, Zehra Ana iyilik hareketi bünyesinde, örgütlü çalışmaya dahil etmek amacıyla, Zehra Ana Gençlik Kolları'nı faaliyete geçirdik ve ilk icraatları olan, ikinci Fatıma, Hz. Masume (sa)'nin doğum günü programı ile, halkımıza ilan ettik. Yıl boyunca başarılı çalışmalar gerçekleştiren, Zehra Ana Gençlik kollarını tebrik ediyorum. Allah onları bize çok görmesin, yollarını açık etsin diyorum.

 

 

Daha önceki yıllarda müjdesini verdiğim, Iğdır ve Tahtakale temsilciliklerimiz, her alanda yaptıkları başarılı çalışmalarla yüzümüzü ak ettiler. Bu vesile ile, büyük özveriyle çalışıp, Zehra Ana'yı en güzel şekilde temsil eden yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyorum ve o bölgelerdeki temsilciliklerimize destek veren, tüm Ehlibeyt dostlarına şükranlarımı sunuyorum.  

 

 

 

Hepinizin bildiği üzere, dünyada, özellikle de İslam coğrafyasında, Siyonist ve emperyalist güçler ve onların kuklaları olan vahabizmin elinden kan ağlayan mazlum ve mustazaflar, özellikle de vicdan sahibi her insanın içinde kanayan bir yara olan, Yemen, çok vahim bir durumda. Yemen'den yükselen imdat feryatlarına; Azerbaycan, Avrupa ve Türkiye'deki yücegönüllü ve duyarlı insanımızın desteği ile bir nebze de olsa ses verdik. Ayrıca Zehra Ana derneği olarak tüm bölgelerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Yemen'e yardım kermesi ülkemizde ve uluslararası camiada farkındalık yaratarak benzer çalışmaların yapılmasını sağladı. Allah İmam'ımızın zuhurunu acil ederek zalimlerin şerrinden tüm mazlumlara necat versin.

 

 

Değerli Ehlibeyt Dostları,

 

Son olarak bizim için hayati öneme sahip en elzem sorumluluğumuza değinmek istiyorum. 40 yıl önce Değerli Liderimiz Sayın Selahattin Özgündüz'ün öncülüğünde temelleri atılan Zeynebiye Hareketi'nin şanına yakışır bir ibadethane ve yaşam merkezi olacak Zeynebiye Külliyesi'nin yapımı halen devam ediyor. Biz “Zeynebi” kadınlar olarak biliyoruz ki bizim, evlatlarımızın ve gelecek nesillerin hayatını Ehlibeyt ahlakı ve öğretileri üzerine sürdürmemize olanak sağlayacak olan Zeynebiye Külliyesi'nin bir an önce tamamlanabilmesi en önemli görev ve sorumluluğumuzdur. Ve Değerli Liderimizin imametinde içinde namaz kılabilmek de en büyük gayemizdir. Şüphesiz ki Liderimiz ile birlikte bu hareketin temellerini atan, liderimizin yar-ı vefadarı, hepimizin ilim babası, Merhum Hamit Turan hocamız ve bu mektebin ve hareketin bekası için çalışıp aramızdan ayrılan diğer büyüklerimizin de en büyük hayali ve gayesi buydu. Bu vesile ile kendilerini  rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Yüce Rabbimize hamd olsun ki Zeynebiye Külliyesi'nin inşaatında sona yaklaşılmıştır ve yine şükürler olsun ki külliyemizin yapımına katkıda bulunabilmek bizlere de nasip olmuştur. Siz değerli ehlibeyt aşıklarının gayretleri ve bağışlarıyla ehlibeyt sedasını tüm coğrafya ve çağlara ulaştıracak olan külliyemizin bir an önce tamamlanmasını ümit ediyoruz.

 

 

 

 

 

Sözlerime son verirken, göreve geldiği ilk günden bu yana programlarımıza değerli katkılarını hiçbir zaman esirgemeyen, bu yıl yine bizimle bu programı ortak olarak tertipleyen, güzide ilçemizin değerli başkanı Sn. Temel Karadeniz ve ekibine ve programımıza katkıda bulunan kıymetli kaymakamımız Sn. Harun Kaya'ya camiam ve kurumum adına çok teşekkür ediyorum. Yine programımıza katkıda bulunan çok kıymetli sponsor ve bağışçılarımıza da şükranlarımı sunuyorum.  

 

Ayrıca gece gündüz demeden gönüllü çalışan değerli yönetim kurulu üyelerimiz ve fedakâr eşlerine ve ailelerine, yönetim kadrosunda yer almadıkları halde canla başla çalışan Zehra Ana'nın gizli kahramanlarına ve mesai saati gözetmeksizin çalışan tüm Zehra Ana personeline de teşekkür ediyorum.

Allah bizi şaşırtmasın, bu kutlu yola hizmet etmekten nasibimizi kesmesin, Hz. Fatıma'nın adına ve sizlerin güvenine layık hareket etmeyi bizlere nasip etsin, Hak üzere ayaklarımızı sabit kılsın, Hz. Zehra'nın eteğinden elimizi üzmesin diyerek.

 

 

Saygılarımla hepinizi Allah'a emanet ediyorum.