ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Bir Çocuk da Sen Giydir Bağış Gecesi (Foto)

19 Mayıs 2019 Pazar

Kurulduğu günden bu yana bekleyen gözlere umut olan Zehra Ana, bu kez bekleyen gözlerin umudu oldu.

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi çocuklar için “Bir Çocuk da Sen Giydir Bağış Gecesi” düzenledi.
 
 
 
Sunuculuğunu Ali Demirtekin'in üstlendiği gece, 18 Mayıs Cumartesi akşamı ZHGM çadırında gerçekleşti. İstiklal Marşı ve şehitlere saygı duruşunun ardından Üstad Emir Hüseyin'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, hayırseverlerden yoğun ilgi gördü.
 
 
 
Bağış bölümüne geçilmeden önce katılımcılara hoşgeldiniz konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam, “Bizlere olan inancınız ve güveninizle yaptığınız bağışlar neticesinde her yıl bir öncekinden daha fazla çocuğumuzu bayramlık alışverişine götürüyoruz. Geçtiğimiz yıl toplanan bağışlarla çocuklarımız yalnızca bayramlık alışverişi yapmadılar, bayram tadında bir gün geçirdiler. 
O çocukların mutluluğunu tarif etmemiz imkansız ama aldığınız hayır duaları muhakkak Rabbim'den karşılığını bulmuştur, bulacaktır. Allah sizlerden razı olsun.” dedi.
 
Atam'ın ardından alkışlarla kürsüye davet edilen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz “Zehra Ana'yı tebrik ediyorum; böyle bir organizasyonu başarıyla yürüttüğü için. Başkanını, yöneticilerini çalışanlarını gönülden tebrik ediyorum, bunu hak ediyorlar. İnşallah ki hiçbir çocuğumız bayram elbisesi olmadan bayram yapmıyordur. Eğer müstesnalar kalıyorsa onu da sizin bildirmeniz lazım ki hiçbir çocuğumuz bayramı yas içinde geçirmesin.” dedi.
 
Konuşmaların ardından programın bağış kısmına geçildi. Her yıl artarak giydirdiğimiz çocuk sayısı bu yıl da geleneğini bozmadı.