ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Bir Çocuk da Sen Giydir Bayram Alışverişi

3 Haziran 2019 Pazartesi

Kurulduğu günden bu yana bekleyen gözlere umut olmaya devam eden Zehra Ana, bu kuz ihtiyaç sahibi miniklerin yüzünü güldürdü.

İhtiyaç sahiplerinin umudu olan Zehra Ana, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan bayramında ihtiyaç sahibi minikleri unutmadı.

 

Bir Çocuk da Sen Giydir kampanyası kapsamında topanan bağışlarla ihtiyaç sahibi çocuklar bayram tadında bir gün yaşadı.

 

Sabahın erken saatlerinde Zehra Ana Derneği merkez ofisinde bir araya gelen ihtiyaç sahipleri Küçükçekmece Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlarla bölgenin en büyük alışveriş merkezine doğru yola çıktı.

 

Alışveriş için önceden belirlenen mağaza kapılarını bu kez ihtiyaç sahipleri için açtı. Her yaş grubu için yüzlerce çeşit ve modelde kıyafet, ayakkabı ve aksesuarın bulunduğu mağazada çocuklar aileleri ile birlikte kendi zevk ve ihtiyaçlarına uygun ürünleri seçtiler.

 

Alışverişlerini tamamlayan çocuklara Zehra Ana tarafından hazırlanan bayram çikolatalarının bulunduğu süpriz kutusu hediye edildi.

 

Alışveriş sonrası acıkan minikler bir fastfood zincirinde yemeklerini yedikten sonra alışveriş merkezinin oyun alanında gönüllerince eğlendiler. 

 

Günü tamamlayan ihtiyaç sahipleri tekrar araçlarla evlerine geri götürüldü.

 

Zehra Ana Iğdır Temsilciliği tarafından Iğdır'daki ihtiyaç sahibi miniklerin bayram alışverişi de geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirildi.

 

Minikler bayramı heyecanla bekliyor.