ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zehra Ana Hz. Masume (sa)’yi Anıyor

2 Temmuz 2019 Salı

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları’nın organizasyonu ile “Hz. Masuma (sa)’nın Doğumu ve Kızlar Günü” kutlanacak.

12. İmam'ın 7.si İmam Musa-i Kazım (as)'ın kıymetli kızı, İmam Rıza (as)'ın kız kardeşi, yaşağıdı dönemin ilim, takva ve diğer yüce erdemler yönünden en üstün hanımefendisi olan Hz. Masume (sa) Zilkade ayının 1. günü 173 yılında dünyayı şereflendirmiştir.

Ehlibeyt (as) kaynaklı hadislerde yüceliğinden sıklıkla söz edilen Hz. Masume (sa), Hz. Resulullah (saa)'nın biricik kızı Hz. Fatıma (sa)'ya olan eşsiz benzerliği nedeniyle “İkinci Fatıma” olarak da adlandırılmaktadır.

Toplumun her alanındaki açığı kapatmayı kendine ilke edinen Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Zehra Ana Gençlik Kolları projesini hayata geçirerek genç kızlara yönelik faaliyetler gerçekleştirmeye başlamıştır.

Bu bağlamda Zehra Ana Gençlik Kolları tarafından hazırlanan “Hz. Masume (sa)'nin Doğum Yıl Dönümü ve Kızlar Günü” programı 6 Temmuz Cumartesi akşamı 21.30'da Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

Programda kutsal mekan ziyareti çekilişlerinin yanısıra süpriz hedilyeler de olacaktır.

Kadın-erkek tüm halkımız davetlidir.