ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Zehra Kaçan’ın Hz. Masume (sa)’nin Doğum Yıldönümü ve Kızlar Günü Programı Konuşması

Zehra Kaçan’ın Hz. Masume (sa)’nin Doğum Yıldönümü ve Kızlar Günü Programı Konuşması

7 Temmuz 2019 Pazar

Bismillahirrahmanirrahim

 

İmamet evinin reyhanı, İmam Musa-i Kazım'ın ciğerparesi, İmam Rıza'nın canının yarısı, seçkin ve faziletli hanımefendi Hz. Fatıma Masume (sa)'nin kutlu viladeti sebebiyle başta İmam-ı Zaman (af)'ye, değerli liderimiz Selahattin Özgündüz'ün şahsında tüm alimlerimize, seyyidlerimize ve siz değerli sevenlerine göz aydınlığı diliyorum. Bu kutlu gün münasebeti ile genç kızlarımızın Kızlar Günü'nü tebrik ediyorum.

 

Hz. Masume'nin yüce makamını doğumundan yıllar önce dedesi İmam Cafer-i Sadık (as) “Torunlarımdan bir hanım olan imam Musa bin Cafer'in kızı Fatıma İran'ın Kum kentine göç edecek. Bu kent Ehli Beyt'in haremi ve merkezine dönüşecektir.” diye müjdelemişti.

 

Hz. Masume (sa)'nin asıl adı “Fatıma”dır. Gerek üstün takva ve güzel ahlakı ile gerek nefsaniyetten arınmış benliği ile ninesi Hz. Zehra'nın benzeri olan Hz.Masume'ye her anlamda ikinci Fatıma demek yanlış olmaz.

 

Hayatına baktığımızda bir yönüyle de ikinci Zeyneb'di, İmam Rıza (sa)'nın Zeynebiydi Masume...

 

Selam olsun ziyaretçilerinin cennetle müjdelendiği o hanımefendiye, dedelerine, babasına, kardeşine ve yeğenlerine...

 

O yüce hanımın dünyayı şereflendirmesi vesilesi ile bu programı bizleri bir araya getiren Zehra Ana Gençlik Kolları'na huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Faaliyete geçtikleri günden bu yana yaptıkları özverili çalışmalar ve toplumsal olaylara yaklaşımları ile takdirimizi kazanan Zehra Ana Gençlik Kolları bizlere umut oluyor. 

 

Gelecek nesillerimizin topluma hizmet arzusu Zeynebiye Hareketi'nin bekası için zaruridir. Değerli liderimiz bu hareketin temellerini attığında yanında kendisine inanan, topluma ve Ehlibeyte hizmet aşkı ile hareket eden bir avuç Ehlibeyt dostundan başka beşeri dayanağı bulunmuyordu. Allah'ın inayeti ile zaman ilerledikçe sayımız gün geçtikçe arttı ve yüzbinleri aştı. 

 

Hareketin bu günlere gelmesi gençlerin azim ve heyecanı ile mümkün olabildi. Allah'a hamd olsun ki biz dünün çocukları ve gençleri bugün yeni yetişen gençlerimize Ehlibeyte hizmet noktasında örnek olmak için gayret ediyoruz ve bunu hakkı ile yerine getirebiliyorsak ne mutlu bizlere. 

 

Bildiğiniz üzere Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak hedefimiz toplumdaki her türlü yoksulluk ve yoksunlukla mücadele ederek kadın ve çocuk odaklı tüm çalışmalara öncülük etmektir.

 

Zehra Ana Derneği'ne, sistemli bir şekilde çalışmak arzusu ile gençlik kolları oluşturma talebiyle gelen genç kızlarımızın gözlerindeki ışığı ve azmi gördüğümüzde taleplerini geri çevirmedik. 

 

Zehra Ana ailesi olarak, geçtiğimiz 1 yıl boyunca çalışmalarını birlikte sürdürdüğümüz gençlik kollarımımızın çalışma azmi ve heyecanını gördükçe isabetli bir karar verdiğimize kanaat getirdik. 

 

Genç kızlarımız bir araya gelerek yaptıkları çalışmalarla yalnızca kendilerine değil tüm topluma fayda sağlamaktadır. Çünkü kadın toplumun anasıdır. Bugünün genç kızları yarının anneleri olacak, evlatlarını bu terbiye ve bilinçle yetiştireceklerdir. 

 

Bu nedenle Zehra Ana Gençlik Kolları'na hep birlikte vereceğimiz destek çok önemlidir. Gençlerimizin ve çocuklarımızın motivasyonu bu oluşumun devam etmesi için şarttır. Toplumumuzun her türlü yozlaşmadan uzak, çağın tehlikelerinden korunmuş bireyler olarak yetişmesi en büyük gayemizdir.

 

Zehra Ana Gençlik Kolları'na tertipledikleri program için bir kez daha teşekkür ediyor, bugün mükellefiyet gömleğini giyen çocuklarımıza da Kur'an ve Ehlibeyt ışığında hayırlı bir ömür diliyorum.

 

Sözlerimi noktalarken hepinizi Allah'a emanet ediyorum.