ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Aslıhan Açık’ın Hz. Masume (sa)’nin Doğum Yıldönümü ve Kızlar Günü Programı Konuşması

Aslıhan Açık’ın Hz. Masume (sa)’nin Doğum Yıldönümü ve Kızlar Günü Programı Konuşması

7 Temmuz 2019 Pazar

Bismillahirrahmanirrahim

 

Ehlibeytin kerimesi, İkinci Fatıma Hz. Masume (sa)'nin doğum günü münasebeti ile düzenlediğimiz programa katılımınızdan dolayı başta değerli liderimiz Selahattin Özgündüz'ün şahsında tüm alimlerimize, protokolümüzü süsleyen misafirlerimize ve siz değerli Ehlibeyt aşıklarına Zehra Ana Gençlik Kolları adına hoş geldiniz diyerek hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

Geçtiğimiz yıl başlattığımız Zehra Ana Gençlik Kolları çalışmalarına bu süre boyunca emek veren tüm gençlik kolları gönüllülerine can-ı gönülden teşekkürlerimi sunarak birlikte daha güzel işler başaracağımızı ümit ediyorum.

 

Gençlik kolları fikri ile kapılarını çaldığımız ilk günden itibaren bizleri destekleyen ve cesaretlendiren Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu başkanı Meftune Atam hanımefendi başta olmak üzere tüm ekibine ayrıca teşekkürü borç biliriz.

 

Bir yıllık süre içerisinde gençlik kolları olarak amatör ruh ve heyecanla başlattığımız oluşumu gençlik kollarımızın yönetim ekibi seçimini gerçekleştirdik ve bu seçimle birlikte profesyonelleşmeye adım attık. 

 

Aramıza katılacak yeni arkadaşlarımızla birlikte gençlik kollarımız bünyesinde yeni projeler gerçekleştirerek Ehlibeytin yüce hanımefendilerinin izinde, Hz. Zehra (sa)'nın çatısı altında hep birlikte toplumumuzun yüz akı olmaya canla başla çalışmaya hazırız.

 

Bize güvenerek bu oluşumun filizlenmesine olanak sağlayan Zehra Ana ailesinin de her zaman vurguladığı gibi kapımız Ehlibeyte hizmet etmeye hazır olan tüm kız kardeşlerimize hazırdır.

 

Oluşumumuzun yalnızca bölgesel olarak düşünülmemesi özel ricamızdır diğer bölge ve camiilerden bacılarımızın aramıza dahil olması ve birlik beraberlik çatısı altında gençlik kollarımızı büyütmek en büyük gayemizdir. 

 

Gelişen teknoloji ile birlikte yaşadığımız çağda bir çok şeye ulaşmak çok kolay hale gelmiştir. Bu gelişim iyi yönde kullanılabileceği gibi maalesef ki yanlış yollara sapmak, kötüye bulaşmak da bir o kadar kolaylaşmıştır. Bu durumda gençlerimizin her zaman olduğundan daha fazla bilinçlenmesi, algılarının açık olması, doğru-yanlış ayrımını tahlil edebilmesi gerekmektedir.

 

Büyüklerimizin gençleri gözetmesi her zamankinden daha elzem olmuştur. Yalnız ve bilgisiz hareket eden bir bireyin yolunu kaybetmesi şaşılacak bir durum değildir. Bu nedenle gençlerimizin ve çocuklarımızın bir arada olması, toplumsal meselelerde duyarlı ve bilinçli olması gerekmektedir. İşte gençlik kolları bu yüzden gereklidir. 

 

Bizler bir araya geldiğimizde gençlerimizin bireysel ve toplumsal ihtiyaçlarını gözeterek yeni projeler üretmeye ve sorunları çözüme ulaştırmaya gayret ediyoruz.

 

Yakın zamanda projelerimiz arasında kariyer günleri düzenleyerek üniversite sınavına girmiş kardeşlerimize meslek tanıtımları gerçekleştirecek ve mesleklerini seçmelerinde yardım etmeye çalışacağız. Umarız kardeşlerimize faydalı olmaya muvaffak oluruz.

 

Bugün burada olup hala aramıza katılmamız genç bacılarımızı yakın zamanda aramızda görmek bizi mutlu edecektir, ailelerinden de bu konuda destek bekliyoruz kızlarınızı aramıza katılmalarına lütfen siz de teşvik ediniz. 

 

Sözlerimi noktalarken salonu doldurarak Hz. Masume (sa)'nin nazarına bizi mahcup etmediğiniz için hepinize teşekkür ediyor, Hz. Masume'nin viladeti dolayısı ile sevenlerine göz aydınlığı diliyor, genç bacılarımızın kızlar gününü tebrik ediyorum.