ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zehra Ana Kur’an Kursu Diploma Töreni

9 Ağustos 2019 Cuma

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından çocuklar için düzenlenen “Yaz Dönemi Kur’an Kursu” dün akşam yapılan diploma töreni ile son buldu.

 
ZHGM çadırında düzenlenen törenin sunuculuğunu Muhammed Çaça üstlendi.
 
Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını Kur'an Kursu Sorumlusu olarak Zehra Ana Azerbaycan Okulu Müdürü Muhammed Karasu gerçekleştirdi.
 
Faaliyetler hakkında bilgi veren Karasu, Kur'an kursu eğitmenlerine teşekkür etti.
 
Diploma töreni öğrencilerin sınıflara göre hazırladıkları dua, hadis ve şiir okumaları ile devam etti.
 
Daha sonra kürsüye Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Meftune Atam gelerek bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Programa katılımın yoğunluğundan etkilendiğini belirterek söze başlayan Atam, Resulullah (saa)'nın Saqaleyn Hadisi'nden yola çıkarak Kur'an kursuna katılan çocuklara “Kıymetli çocuklarım, bundan sonraki hayatınızda da Allah'ın emanetine sımsıkı sarılarak Kur'an ve Ehlibeyt'i birbirinden ayırmadan yaşamanızı ve bu iki kıymetli emanetin kurtuluş vesileniz olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum.” dedi.
 
Velilere çocuklarını bu kurslara teşvik ettikleri için ayrıca teşekkür eden Atam, Kur'an Kursu Yönetimi ve eğitimcilerini de tebrik etti.
 
Atam'ın ardından kürsüye Zeynebiye Camii İmamı Ş. Ehed Talan geldi. Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin tüm faaliyetlerini yakından takip ettiğini bildiren Talan, her işte olduğu gibi Kur'a-ı Kerim eğitiminde de derneğin titizlik ve başarı ile hizmet verdiğini belirtti.
 
Talan'ın konuşmasının ardından diploma takdimine geçildi. Tüm öğrencilere sürpriz hediyeler dağıtan Zehra Ana yönetimi dereceye giren öğrencileri ayrıca ödüllendirdi. Kurs birincisine ödülünü Ş. Ehed Talan takdim etti.
 
Edilen duaların ardından tören son buldu.