ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam’dan Dünya Ali Asgar Platformu’na Ziyaret

4 Eylül 2019 Çarşamba

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Meftune Atam çeşitli temaslarda bulunmak üzere İran İslam Cumhuriyeti’ne davet edildi.

Görüşmelerini başkent Tahran'da gerçekleştiren Atam, ilk olarak Uluslararası  Ali Asgar Günü'nün mimari Davut Menafipur ve eşinin daveti üzerine Dünya Ali Asgar Platformu merkezini ziyaret etti.

 

Dünya Ali Asgar Platformu başkanı Davut Menafipur ve eşi tarafından karşılanan Atam, Menafipur ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Dünya Ali Asgar Platformu Türkiye Temsilcisi Zehra Ana Derneği'nin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve tüm çalışmaları takdir ettiğini belirten Menafipur, tüm dünyada 45 ülke ve 6250 noktada icra edilen Ali Asgar Günü programlarının en niteliklisinin Zehra Ana tarafından düzenlendiğini de sözlerine ekledi.

 

Türkiye'de bulunan Ehlibeyt dostlarına ve hususen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz'e selamlarını gönderen Menafipur, bu özel günü Allah'nın izni birlikte daha ileri noktalara taşımayı ümit ettiğini belirtti.

 

Atam, görüşmenin ardından Ali Asgar Atölyesini de ziyaret ederek gönüllüler ile bir araya geldi. 

 

Atölyede bulunan Ali Asgar Günü fotoğraf sergisinde Türkiye'ye ait özel bir bölüm ayrıldığını gören Atam, duygu dolu anlar yaşadı.