ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zehra Kaçan’ın Iğdır Ali Asgar Günü Konuşması

6 Eylül 2019 Cuma

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Zehra Kaçan’ın Iğdır Ali Asgar Günü programında gerçekleştirdiği konuşma.

Bismillahirrahmanirrahim
 
Selam olsun Resulullah'a ve O'nun pak Ehlibeytine,
Selam olsun Huseyn'e ve susuz şehit edilen yarenlerine,
Selam olsun Zehra'ya ve onun vefalı gelini Rubab'a!
Selam olsun Kerbela'nın kendi küçük makamı yüce şehidi Ali Asgar'a!
 
İmam-ı Zaman (a.f) başta olmak üzere, müçtehidlerimize, seyyidlerimize, alimlerimize ve siz Huseyn aşıklarına başsağlığı arz ediyorum.
 
Bu yıl Iğdır'da 3.sünü düzenlediğimiz Uluslararası Ali Asgar Günü programına katılımlarından dolayı Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü başta olmak üzere Iğdır Belediyesi Eşbaşkan Sn. Yaşar Akkuş ve Sn. Eylem Çelik, Tuzluca Belediye Başkanı Sn. Ahmet Sait Sadrettin Türkan, Iğdır Üniversitesi Rektörü Dr. Sn.Mehmet Hakkı Alma, İl Müftüsü Sn. Mustafa Tekin, Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Sn. H. Ş. Veli Beder, Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına aramızda bulunan yönetim kurulu üyesi Sn. Saniye Gök , Zehra Ana Gençlik Kolları Başkanı Sn. Aslıhan Açık ve Iğdır temsilcimiz Sn. Rugeyye Sevgison Yılmaz hanımefendilerin şahsında Hz. Ali Asgar meclisini boş bırakmayan siz değerli Ehlibeyt aşıklarını saygıyla selamlıyor, katılımızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.
 
Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak 2011 yılında icra etmeye başladığımız Uluslararası Ali Asgar Günü programları siz değerli Huseyn aşklarının teveccühü ve Yüce Allah'ın inayetiyle tüm dünyada ses getirerek takdir toplamış, nihayetinde  derneğimiz 2017 yılında Dünya Ali Asgar Platformu tarafından Türkiye Temsilcisi ilan edilmiştir.
 
Bu yüce göreve layık bulunmak elbetteki bizleri gururlandırmış ve bu görevi layıkıyla devam ettirmek en büyük gayemiz olmuştur. Allah bizleri bu kutlu yoldan ayırmasın.
 
Zehra Ana Derneği olarak amacımız Hz. Zehra (as)'nın izinden giderek; onun, babasının , kocasının ve evlatlarının bıraktığı Öz Muhammedi İslama uygun olarak yaşamak ve örnek alarak O yüce şahsiyetlerin hak davasını sonuna kadar savunmaktır.
 
Şüphesiz ki kanın kılıca galip geldiği Kerbela sahrasının en hüzünlü sahnesi Hz. Ali Asgar'ın şehadet anıdır. Henüz 18-19 günlükken babası İmam Huseyn ile Medine'den hicret etmeye başlayan Asgar, çöllerde tamamlanan 6. ayında şehadet şerbetini içmiştir. 
Hz. Ali Asgar'a bir yudum suyu çok gören Yezid ordusu, Hermele'nin 3 perli oku ile babasının kucağında şehid etti Asgar'ı.
 
Aramızdaki kıymetli alimlerimiz daha iyi ifade edecektir Hz. Ali Asgar'ın şehadeti sırasında İmam Hüseyin (as) Allah'ım bu kurbanımı da kabul et diye o hazretin boğazından akan kanı gök yüzüne fırlatmış ve kanın bir damlası dahi yere düşmemiştir. Böylece yüce Rahman İmam Hüseyin'i teselli etmiştir. 
 
Hz. Ali Asgar 6 aylık ömrünün sonunda içtiği şehadet şerbeti ile yüce bir makama ulaşmış, Rahman katındaki makamı Babel Hevaiç olarak zuhur etmiştir.
 
O Asgar ki, kapısından eli boş dönen olmamıştır. Bugüne kadar tertiplediğimiz Ali Asgar günlerinde evlat hasreti çeken bir çok ailenin hacetlerini tutarak bi sonraki programlara kucaklarındaki bebekleriyle katıldıklarına yakından şahit olduk.
 
Hamd olsun Rubab'ın süt emer yavrusu, adına tertiplenen meclislere nazar ederek hacetlerimizi kendi eliyle veriyor. Iğdır Temsilcimiz Rugeyye Sevgison Yılmaz da bu meclislerden hacetini aldı elhamdulillah. Allah'ın izni ile uzun yıllar süren hasretin sonunda önümüzdeki sene Ali Asgar Günü programına o da kucağında Asgar'ı ile katılarak, İmam'ı Zaman (af)'a “Lebbeyk” diyecek.
 
Rabbim Hz. Ali Asgar hürmetine bu meclisten başta evlat dileyen tüm Ehlibeyt dostlarının olmak üzere hepimizin hacetini tezlikle versin.
 
Değerli Huseyn dostları,
Kısa bir bilgi ile sözlerimi noktalamak istiyorum. Allah'ın izni ile İmam Huseyn (as)'a hizmetlerimize bir yenisini daha eklemek amacı ile girişimlerde bulunduk.
 
Erbain ziyaretçilerine Necef ve Kerbela arasında hizmet etmek gayesindeyiz. İnşallah hizmet noktamızı en kısa sürede sizlere bildirecek ve Hz. Huseyn ziyaretçilerini ağırlamaktan onur duyacağız. 
 
Erbain çadırımıza bağışta bulunmak isterseniz dernek yetkililerimiz ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Desteklerinizle Allah bu yolda da bizi utandırmasın.
 
Allah ezadarlığımızı kabul eylesin. Sözlerimi noktalarken hepinizi saygıyla selamlıyor, Allah'a emanet ediyorum.