ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam’ın Ali Asgar Günü Konuşması

6 Eylül 2019 Cuma

Zehra Ana Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam’ın Ali Asgar Günü programınada gerçekleştirdiği konuşma.

Bismillahirrahmanirrahim 
 
Selamların en yücesi Peygamberimiz Muhammed Mustafa (sav) e ve O'nun pak Ehlibeyti'ne olsun. 
 
Selam olsun Resulullah'ın, eti etim kanı kanımdır buyurduğu Şah-ı Şehidan Hz. Hüseyin ve 71 yarenine! 
 
Selam olsun Zehra'ya ve O'nun vefalı gelini Rubab'a! 
 
Selam olsun kundaktaki büyük şehide! 
 
Ve selam olsun Hz. Ali Asgar meclisini dolduran siz değerli Huseyn aşıklarına! 
 
 
Zamanımızın İmam'ı, Mevlamız İmam Mehdi (af) başta olmak üzere, müçtehidlerimize, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz'ün şahsında tüm alimlerimize, seyyidlerimize, bu salonu dolduran ve ekran başından bizleri izleyen siz değerli Ehlibeyt dostlarına baş sağlığı arz ediyorum. 
 
 
Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına tertiplediğimiz programa iştiraklerinden dolayı Türkiye Caferileri Lideri sn. Selahattin Özgündüz, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu sn. Bahtiyar Esadzade, eşi Raziye Esadzade hanımefendi ve Kültür  Ateşesi sn. Kuroş Muktediri, bugün bizleri yalnız bırakmayan, Hz. Rubab'a başsağlığı iletmeye gelen ve gönlü burada olan Kudüs Tv seyircilerini saygıyla selamlıyor, katılımınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum. 
 
 
Dünya Ali Asgar Platformu Türkiye Temsilcisi olarak ata yurdumuz Iğdır'da icra ettiğimiz Ali Asgar Günü programı başta olmak üzere Türkiye'nin bir çok noktasında tüm dünya ile eş zamanlı olarak programlar tertiplenmektedir. Bu anma programlarına vesile olmanın şükrü ile birlikte, diğer programlara emek veren ve katılan Huseyn dostlarını selamlıyor, muvaffakiyetler diliyorum. Allah Asgar'ın ninesi Zehra'nın yanında yüzlerini ak eylesin. 
 
 
Bu vesile ile Uluslararası Ali Asgar Günü programlarının mimarı olan Dünya Ali Asgar Platformu Kurucusu sn. Davut Menafipur ve kıymetli eşlerine bize kazandırdıkları bu özel gün için ayrıca şükranlarımı sunuyorum. 
 
Değerli Ezadarlar
 
Bildiğiniz üzere Neyneva Çölü'nde dünyada eşi benzeri görülmemiş, hazin bir vakıa yaşanmıştır. 
 
Kerbela Vakıası, susuz 72 şehidin yüzbinlerce kişilik  orduya karşı kazandığı büyük bir zaferdir. Kanın kılıca galip geldiği, hak ve batıl şavaşında her yiğit kendi destanını yazmıştır. 
 
 
Hiç şüphesiz ki Hz. Ali Asgar'ın şehadeti bu destanlar arasında en yürek dağlayanıdır. Hiçbir din, ideoloji ve inanışta 6 aylık bir bebeğin günlerce süren açlık ve susuzlukla, babasının kucağında 3 perli okla ,boğazından vurulmak suretiyle şehit edilmesi kabul edilebilir bir vakıa değildir. Bu açıdan bakıldığında Hz. Ali Asgar ın şehadeti hak ve batıl savaşında verilen mücadelenin en keskin örneğidir. Hz. Hüseyin (as)'in fedakarlık ve adanmışlığının boyutunu bir kez daha gözler önüne seren bu şehadet Hz. Rubab ın ise haya ve vefasını bizlere göstermektedir. Öyle ki bir annenin yaşayabileceği en büyük acıyı yaşayan Zehra gelini, acısının ve feryatlarının mevlası İmam Huseyn (as)'ı incitebileceğini düşünerek, kundağı kana boyanan süt emer yavrusunun şehadetini, büyük bir metanet ve ile karşılamış; gözyaşı ve feryatlarını içine akıtmıştır. 
 
 
Bizler bugün göz yaşlarımızla, Lebbeyk Ya Huseyn, Lebbeyk Ya Ali Asgar nidalarımızla Zehra'nın çilekeş gelininin gür sesi olmaktayız. Rabbim hepimizden kabul buyursun.  
 
 
Değerli Huseyn Muhipleri 
 
 
Aşura vakıası başlı başına bir inceleme konusudur. Hz. Hüseyn'in aşk ve fedakarlık kervanına katılan kadın, erkek ve tüm çocuklar tek başına ele alınmalı, anlatılmalı ve anlamaya çalışılmalıdır. O kervana katılan hiç kimse tesadüf eseri orada bulunmamıştır. Her biri üstlendikleri ilahi misyonun bilincinde ve olgunluğundadır. 6 aylık Ali Asgar'ın şehadeti, annesi Rubab'ın metaneti, bibisi Zeyneb'in vakarlı duruşu ve daha niceleri tek tek üzerinde durulması gereken 
 
 
Kucaklarında Ali Asgar'a Lebbeyk demeye gelen anneler, bugün evlatlarınıza ne kadar güzel bir miras bırakacağınızın bilincinde olarak aramıza katıldığınıza eminim. Dün Zeyneb'in Yezid'in sarayını titreten gür sesi, Kerbela zaferini günümüze taşıdı. O ilahi mesajı haykıran Zeyneb olmasaydı bugün biz Öz Muhammedi islamdan uzak bireyler olarak hayata devam edecektik.  Sadece Bu açıdan bile onlara vefa, minnet ve şükran borçluyuz. 
 
 
Bugün bizler Zeyneb'den aldığımız ilhamla evlatlarımız kucağımızda Kerbela'nın ilahi mesajını dünyaya haykırıyoruz. 
 
 
Dünya durana dek her çağda Lebbeyk ya Huseyn nidalarımız Yeziidlerin sarayını titretecek. 
 
 
Bizleri Öz Muhammedi İslam çizgisinde yetiştirerek dünyadan göçen büyüklerimize, hususen Ş. Hamit Turan hocamıza Allah'tan rahmet diliyor, değerli liderimize uzun ömürler temenni ediyorum. Zamanımızın sahibi zuhur edene kadar Allah liderimizin toplumumuzu aydınlatan ışığını söndürmesin. 
 
 
Değerli Huseyn aşıkları, sözlerimi noktalamadan önce sizlere bir konu hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. 
 
 
Hz. Huseyn (as)'e hizmet etmekle şereflenmek her müslümanın gayesidir. Bu niyetle Zeynebiye Camii ve Zehra Ana Derneği olarak milyonların Kerbela'ya akın ettiği Erbain merasiminde Necef-Kerbela arasındaki yürüyüş yolunda hizmet verme kararı alarak çeşitli girişimlerde bulunduk. 
 
 
İnşallah çalışmalarımız sonuçlandığında sizlere hizmet noktamızı da bildirecek ve Erbain ziyaretine giden Ehlibeyt dostlarını ağırlamaktan onur duyacağız. 
 
 
Erbain çadırımızda ihsan vermek, katkıda bulunmak isteyen dostlarımız dernek yetkililerimizle iletişime geçerek bağışlarını iletebilirler. Allah bu yolda bizi utandırmasın. 
 
 
Son olarak, Asgar'ın meclisini boş bırakmayarak maddi manevi yanımızda olan tüm Ehlibeyt dostlarını saygıyla selamlıyor, Yüce Rabbim'den bu ezadarlığımızı kabul buyurmasını diliyorum. 
 
 
Akıttığımız göz yaşları hürmetine, yüce Allah hacetimizi Hz. Ali Asgar (as) eli ile versin. Mevlamızın zuhurunu acil eylesin. Saygılarımla  Hepinizi Allah'a emanet ediyorum.