ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam, İslam Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu’nda!

10 Eylül 2019 Salı

Çeşitli temaslar bulunmak üzere İran’a davet edilen Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam, İslam Mezhepleri Yakınlaşma Kurumu yetkilileri ile görüştü.

Kurulduğu günden bu yana Hz. Huseyn (as)'in “Mazlumun dini sorulmaz.” ilkesinden yola çıkarak din, dil, ırk ve mezhep ayırdetmeksizin yurt içinde ve yurt dışında bir çok mazlum ve mustazafa yardımlarını ulaştıran Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam, İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu tarafından İran İslam Cumhuriyeti'ne davet edildi.

 

Bereberindeki heyetle birlikte davete icabet eden Atam, İslam Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu merkezini ziyaret ederek, yetkililer ile bir toplantı gerçekleştirdi.

 

İslam Mezheplerini Yakınlaştıma Kurumu'nun Sosyal Yardım Ofisi'nde gerçekleşen görüşmeye, kurumun sosyal işlerden sorumlu başkanı Dr. Nazimi Erdekani başkanlık etti. 

 

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin faaliyetlerini yakından takip ederek takdirle karşıladıklarını belirten Erdekani, mazlum ve mustazaflara yardım etme konusunda Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği yapmak istediklerini belirtti.

 

İmam Humeyni Yardım Vakfı Eski Başkanı Dr. Envari'nin de hazır bulunduğu görüşme çeşitli fikir alışverişleri ile devam etti.

 

İslam Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu tarafından her yıl, İslam dünyasında birlik ve dayanışma oluşturma, ulema ve düşünürlerin fikir birliği, fıkhi, kelami, tefsir, ilkeler alanında onların bilimsel ve kültürel bakış açılarını yakınlaştırmak bunun yanısıra Müslümanların sorunlarını gözden geçirerek ve ona karşı uygun çözümler ve ortak tutumlar alınması amacı ile Uluslararası Vahdet Konferansı düzenleniyor. 

 

Meftune Atam'a bu yıl 33. sünün düzenleneceği Uluslararası Vahdet Konferansı'ına katılmak üzere Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu Sosyal İşler Başkanlığı'nın özel daveti iletildi.

 

Atam, 2017 yılında da Uluslararası Vahdet Konferansı'na davetli olarak katılmıştı.