ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Milletvekili Şamil Ayrım’dan Haydar Aliyev Azerbaycan Okulu’na Ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe

Ak Parti İstanbul Milletvekili Türkiye Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım, Zehra Ana Haydar Aliyev Azerbaycan Okulunu ziyaret etti.

Zehra Ana Eğitim Müdürü Ali Demirtekin ve Haydar Aliyev Azerbaycan Okulu Müdürü Muhammet Karasu'nun karşıladığı Ayrım, Azerbaycanlı öğrencilerin genel problemlerini dinleyerek problemlerin çözülmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını bildirdi.
 
Haydar Aliyev Azerbaycan Okulu'nun kurulduğu ilk günden bu yana, eğitim hakkından mahrum kalan Azerbaycanlı çocukların eğitim alabilmeleri için büyük bir fırsat olduğunu belirten Ayrım, Zehra Ana yetkililerini  yaptıkları özverili çalışmalardan ötürü tebrik etti.
 
Ayrım, yetkililerle okulun standartlarını yükseltmek adına yapılacaklar hakkında fikir alışverişinde bulundu.
 
Görüşmenin sonunda, Haydar Aliyev Azerbaycan Okulu yetkililerinin de önerisiyle farklı bölgelerde Azerbaycanlı çocuklara eğitim vermeye yeni başlayan kurumları da ziyaret etme kararı alındı. Ayrım, Haydar Aliyev Azerbaycan Okulu'nun başarılı çalışmalarının yeni girişimcilere ilham olduğunu kaydetti.
 
Azerbaycanlı ailelerin çocuklarına eğitim vermenin yanı sıra, ülkemizde yaşam kalitelerini arttırmaya yönelik çalışmalar da sürdüren Haydar Aliyev Azerbaycan Okulu, yurt içi ve yurt dışında bu konuya yönelik çalışmalar sürdüren tek eğitim kurumu olma özelliğini taşıyor.