ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam’ın Hz. Fatıma (sa)’yı Anma Günü Konuşması

27 Ocak 2020 Pazartesi

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam’ın Arnavutköy Hz. Fatıma’tüz Zehra Camii tarafından düzenlenen Hz. Fatıma’yı Anma Merasimi’nde gerçekleştirdiği konuşma.

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla
 
Öncelikle hepinizi yüce Allah'ın selamıyla selamlıyorum.
 
Öncelikle hepinizi yüce Allah'ın selamıyla selamlıyorum. Konuşmama başlamadan önce Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem sebebiyle ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Zehra Ana Derneği olarak depremin yaralarını sarmak için çalışmalarımıza pazartesi günü başlayacağımızı bildirmekte yarar görüyorum. Böyle acıların tekrar yaşanmamasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
 
 
Yaratılmışların en üstün hanımefendisi, Resulullah'ın ciğerparesi, Haydari Kerrar'ın zevcesi, Ehlibeyt'in annesi, babasının annesi Hz. Fatıma'tüz Zehra'nın vefatından dolayı; İmam-ı Zaman (af) başta olmak üzere, Türkiye Caferileri Lideri Sayın Selahattin Özgündüz'ün şahsında tüm Zehra ezadarlarına baş sağlığı arz ediyorum.
 
Hz. Zehra (sa)'nın anma günleri dolayısı ile tertipledikleri bu anlamlı programdan ötürü Arnavutköy Hz. Fatıma'tüz Zehra Camii dernek başkanı Sayın Mehmet Tuncay ve yönetimine, camii âlimi Sayın Hüseyin Başaran ve cemaatlerine şükranlarımı sunuyorum.
 
 
Adını bu yüce şahsiyetin ismiyle ziynetlendirdiğimiz Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak, Hz. Zehra'yı hakkıyla tanıyıp, tanıtmak, yaşayıp, yaşatmak, doğru anlamak amacıyla yola çıktık. Çünkü örnek alabileceğimiz ondan daha mükemmel bir rol model yoktu. 
 
Beşeriyetin en büyük kadın rol modelinden çıkarmamız gereken birçok ders mevcuttur. Örneklendirecek olursak hayatın her alanında; evlatken, eşken, anneyken sorumluluklarını en mükemmel şekilde yerine getiren Hz. Fatima, toplumsal hayatta da üzerine düşen görevleri sonuna kadar ifa etmiştir.
 
 
Peki, biz günümüzde yaşadığımız göreceli olarak rahat hayat şartlarında Hz. Fatima'dan ne kadar ilham alabiliyoruz?
 
 
Hz. Fatima'yı anarken asıl konuşmamız gereken, tüm İslam fırkalarının saygı ve övgüyle bahsettiği o Hazretin hayatının, dünyaya nasıl baktığı, nasıl yaşadığı ve miras olarak neyi bıraktığıdır. O mirası alıp kendi hayatımıza tatbik ettiğimiz ölçüde Allah ve Resul'ü bizden razı olacaktır. 
 
 
Hz. Fatıma'yı anarken Ehlibeyt'in sünneti seniyyesine uymak en büyük vazifemizdir. İslami vahdete zarar verecek eylem ve söylemlerden olabildiğince uzak durmalıyız. Çünkü günümüzde İslami birlik ve beraberlik her şeyden daha önceliklidir.
 
 
 
Emperyalist ve Siyonist güçlerin ekmeğine yağ sürerek Müslümanı Müslümana kırdıran zihniyet, Ehlibeyt'in kutsiyet ve mazlumiyetinden nemalanarak aramıza nifak tohumları ekmektedir. Hz. Zehra'nın ve Ehlibeyt ( as )'nin uğruna ömrünü adadığı İslami vahdete vurulacak her darbe, onlara yapılacak en büyük haksızlıktır.
 
 
 
 
Allah bizlere Zehra'yı doğru anlamayı, Zehra'ca yaşamayı, Zehra'ca evlatlar yetiştirebilmeyi ve Zehra'ca ölmeyi nasip eylesin.
 
 
 
Bizlere Fatıma'nın kim olduğunu hakkıyla öğreten ve bizlerin her platformda Fatımaca ön saflarda olmamıza vesile olan Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz'e Türkiye'de ki Ehlibeyt dostu kadınlar adına teşekkür ediyorum.
 
 
3 hafta sonra 16 Şubat'ta Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Halkalı Zeynebiye Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde tertipleyeceği Hz. Fatima'nın Viladeti ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü programında buluşmak ümidiyle hepinizi Allah'a emanet ediyorum.