ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

CABİR’den Zehra Ana’ya Teşekkür

15 Mayıs 2020 Cuma

Kısa adı CABİR olan Caferi Alimler Birliği’nin Üyesi Ş. Hüseyin Çaça, muhtemel kadir gecelerinin ikincisinde gerçekleşen “Bir Çocuk da Sen Giydir Bağış Gecesinde” CABİR adına Zehra Ana’ya tebrik ve teşekkürlerini sundu.

Çaça, “Yardımlaşma konusunda Hz. Ali bizim en iyi örneğimizdir. Gece saatlerinde kimsenin haberi olmadan sırtında kimsesizlere yardım taşırdı. Bildiğiniz gibi Hz. Ali yaralanmasından şehit olmasına kadar geçen 3 günde yoksullar kimsesizler kendilerine yiyecek gelmediğinde anladılar ki kendilerine gece saatlerinde adsız, namsız yiyecek getiren kişi Ali (as)'dır. O nedenle yardım konusunda Hz. Ali bize en güzel örnektir. 
 
Zehra Ana bugün ülkemizin güzide kurumlarından biridir ki Ehlibeyti bu konuda örnek alarak halkımızın, toplumumuzun içinde iftihar kaynağı olmuştur. Rabbim başarılarını ziyade etsin, hepsine sağlık selametlik ve mevlaları Hz. Ali ve Hz. Fatıma'nın eliyle mükafatlarını versin." diyen Çaça, sözlerine “Türkiye'deki bir diğer güzide kurumumuz, Ehlibeyt mektebinin hizmetkarı CABİR adına, güzel çalışmalarınızdan ötürü birer hediye takdim etmek istemiyorum.”
 
İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren halkımızın güzide kurumu olan Zehra Ana'ya Caferi Alimler Birliği olarak teşekkür ediyoruz.” dedi.
 
Çaça, daha sonra Zehra Ana Derneği yönetimine birer kitap hediye etti. Hediyeyi Zehra Ana yönetimi adına Zehra Çakır, Betül Çapar ve Nejla Güneş aldı.