ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Hatim Programı Kapanış Konuşması-Zehra Kaçan

19 Mayıs 2020 Salı

Zehra Ana Derneği Başkan Yardımcısı Zehra Kaçan’ın Hatim Programında Gerçekleştirdiği Kapanış Konuşması

Bismillahirrahmanirrahim
 
Zeynebiye Tv canlı yayınları aracılığı ile bizleri seyreden  değerli Ehlibeyt dostları Zehra Ana Derneği yönetim kurulu adına hepinizi Allah'ın selamı ile selamlıyorum.
 
Son demlerinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayı boyunca yaptığınız Kur'an-ı Kerim hatmini Rabbim kabul eylesin, hepimizi bu ayda kurtuluşa eren kullardan karar kılsın.
 
Değerli Ehlibeyt dostları bildiğiniz üzere uzun yıllardır Zeynebiye'de Ramazan ayı hatim programı Zehra Ana Derneği organizasyonu ile gerçekleşmektedir. Bu sene maalesef ki içinde bulunduğumuz salgın, hatim organizasyonunu topluca Zeynebiyemiz'de gerçekleştirmemize engel oldu. İçinde bulunduğumuz duruma rağmen Kur'an-ı Kerim'in bereket ve şifasından mahrum kalmamak adına programımıza öncülük eden değerli alimiz Şeyh Ehed Talan hocamıza ve bu yayınları evlerinize taşıyan reji ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim hizmetlerini kabul buyursun.
 
Kıymetli kardeşlerim, Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak şeffaflık ilkemiz gereği tüm faaliyetlerimiz hakkında sık sık bilgilendirme yapmaktayız. Faaliyetlerimizi gerçekleştirirken en büyük gücü sizlerin maddi ve manevi desteğinden almaktayız. Düzenlediğimiz Hz. Fatıma (sa)'yı Anma ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü, Hz. Ali Asgar Günü gibi uluslararası programlar, yurt içi ve dışında büyük ses getirmektedir. Bu başarı kurumumuz ve camiamız adına göğsümüzü kabartmaktadır. Ayrıca bu sene Zeynebiye ortaklığında gerçekleştirdiğimiz Erbain Çadırı hizmeti ile İmam Hüseyin ziyaretçilerine hizmet etme şerefine nail olduk. Sizleri temsilen üstlendiğimiz bu vazifeden hamd olsun ki alnımızın akıyla çıktık. İnşallah bu kara bulutlar dağıldığında tekrar mevlamızın ziyaretçilerine hizmet etmekten onur duyacağız.
 
Değerli Zehra Dostları, uzun uzadıya bahsedemediğim tüm hizmetlerimiz bir yana, üstendiğimiz “Ana” rolü ile yerine getirdiğimiz yardım çalışmalarımız bir yana. Her zaman söylediğimiz bir şey var, bizim bunca azimle çalışmamızın yolu, Hz. Zehra (sa)'nın şefkat eli ile mazlumların yaralarını sarmaktan geçiyor.
 
Bağışlarınız ve desteklerinizle o mazlumların ettiği dualara şahit olmak ve hatta o duaların içinde yer almak azmimizin kamçılayıcısı oluyor.
 
Değerli canlar, özellikle Ramazan ayı boyunca kumanya ve iftar bağışlarınız, çocuk giydirme organizasyonumuza gösterdiğiniz teveccühle yüzlerce hanede binlerce ihtiyaç sahibine umut oldunuz. Allah hepinizden razı olsun birinize bin katsın. 
 
Yeri gelmişken fitre bağışlarınızı da derneğimize yapabileceğinizi belirtmek istiyorum. Her yıl olduğu gibi bu yıl da fitrelerinizi ihtiyaç sahiplerine eşit bir şekilde taksim edeceğiz inşallah. 
 
Son olarak, Ramazan bitiyor ama bizler ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya her zaman devam edeceğiz. Gıda ve kurban kumanyalarımız aylık olarak düzenli bir şekilde dağıtılmaktadır. Kayıtlı ihtiyaç sahiplerinin yanısıra koronavirüs sebebiyle iş ve sağlığını kaybeden kardeşlerimizin de yanında olmak boynumuzun borcudur. O nedenle bağış ve desteklerinizi her zaman beklediğimizi bilmenizi istiyorum. 
 
Sözlerimi noktalarken dua, ibadet ve hatimlerinizin kabul olması ve bu Ramazan'ın son Ramazanımız olmamasını yüce Allah'tan diliyorum.
 
Hepinizi saygıyla selamlıyor, şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum.