ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam’ın Ali Asgar Günü Konuşması

15 Ağustos 2021 Pazar

Dünya Ali Asgar Platformu Türkiye ve AvrupaTemsilcisi Zehra Ana Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam’ın Ali Asgar Günü Konuşması

Bismillahirrahmanirrahim
 
Selam olsun Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa'ya ve O'nun pak Ehlibeyti'ne!
Selam olsun Şah-ı Şehidan Hz.Hüseyn ve 71 yarenine!
Selam olsun Zehra'ya ve O'nun vefalı gelini Rubab'a!
Selam olsun kundağı kana boyanan, büyük şehit Ali Asgar'a!
Ve selam olsun Asgar'ın mateminde yerini boş bırakmayarak İmam Hüseyn'e baş sağlığı dilemeye gelen siz değerli Ehlibeyt muhiplerine!
Zamanımızın sahibi, mevlamız İmam'ı Zaman başta olmak üzere, değerli liderimizin
şahsında hepinize başsağlığı arz ediyorum.
Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu adına başta Türkiye Caferilerinin kıymetli lideri Sn. Selahattin Özgündüz'ü Temsilen Dünya Caferi Alimler Birliği Başkanı Sn. Ayetullah Seyit Seccat Karakuş'u , Küçükçekmece belediye başkanı Sn. Kemal Çebi'yi, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Kültür Ateşesi Sn. Kuroş Muktediri'yi, Erbain çalışmalarını birlikte yürüttüğümüz ve bu seneki  Erbain hizmeti için Zeynebiye ve Zehra Ana Derneği ile istişareler yapmak üzere aramızda bulunan Hz. Fatımatuz-Zehra çadırının ana sorumlusu Sn. Emir Hamza Qeysari ve kıymetli eşleri Sn. Azam Zamani'yi, Zeynebiye Hareketinin güzide kurumlarının başkan ve yönetimlerini , aramızda bulunan diğer camii derneği yönetimi, alim ve cemaatlerini mecliste yerini boş bırakmayan tüm Ehlibeyt aşıklarını yine gönlü bu salonda olan Cem Tv, Kudüs Tv, Kanal 12 ve diğer kanallar aracılığıyla bizleri izleyen siz değerli Ehlibeyt dostlarını saygıyla selamlıyor, katılımınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.
 
Dünya Ali Asgar Platformu tarafından, Türkiye ve Avrupa Temsilciliği verilen Zehra Ana Derneği, bu görevi layıkıyla yerine getirebilme çabası içerisindedir.  Hz.Ali Asgar'ın birleştirici gücünden ilham alarak hiç kimseyi ayırt etmeksizin, bu meclisi düzenlemek isteyen tüm Ehlibeyt dostlarına ekipman ve içerik temin ederek, Ali Asgar Günü programlarının düzenlenmesine vesile olmaktadır. Diğer programlara da emek veren ve katılan Ehlibeyt dostlarını selamlıyor, muvaffakiyetler diliyoruz. Bu vesileyle, Uluslararası Ali Asgar Günü Platformu kurucusu Sn.Davut Menafipur ve kıymetli eşlerine, bu kutsal hizmetimize vesile oldukları için selam ve şükranlarımızı iletiyoruz.
 
Şu anda bizimle eş zamanlı olarak, Iğdır Zehra Ana temsilciliğimizin icra etmekte olduğu programa, yoğun katılımın olduğu haberleri bizlere ulaşmaktadır. Meclis'te yerini boş bırakmayan, Hz.Hüseyin ile hemdert olan ve O'nun mesajını var gücüyle dünyaya haykıran oradaki Ehlibeyt dostlarına da selamlarımızı iletiyor ve  katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz
Yeri gelmişken Iğdır temsilciliğimiz ile ilgili güzel bir gelişmeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Desteğinizle her geçen gün büyüyen Iğdır temsilciliğimizi, hizmet kalitesini arttırmak amacıyla, daha büyük bir mekâna taşıyacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. İnşallah çalışmalarını kısa süre içerisinde bitirmeyi hedeflediğimiz temsilciliğimizin açılış törenine, şimdiden tüm hayırseverlerimizi davet ediyoruz.
 
Bildiğiniz üzere Zehra Ana Derneği olarak biz, sizin maddi ve manevi desteğinizle hizmetlerimizi gerçekleştirebilmekteyiz. Biz, sadece alan el ile veren el arasında köprü görevini görüyoruz. 
Sponsor olarak verdiğiniz destekle, Ehlibeyt'in adına düzenlediğimiz programlarda, Ehlibeyt'in sesini duyurmamıza vesile oldunuz. Siz verdiniz, çocuklar gönüllerine göre bayramlıklarını aldılar, siz verdiniz nevruz honçalarını aldılar, siz verdiniz dolaplarını gıda ve et ile doldurdular. Zaten zor şartlarda hayat mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerimiz, pandemiyle birlikte daha ağır şartlara maruz kaldılar. Bu dönemde kendi şartlarınızı zorlayarak ihtiyaç sahibi kardeşlerinizi unutmadınız. Zaman zaman sahada da fiili olarak bizimle beraber hizmet verdiniz.
Bu vesileyle bize olan güven ve desteğinizden dolayı hepinize yürekten teşekkür ediyoruz. Özellikle pandemi döneminde gecesini gündüzüne katarak canla başla çalışan, tamamı gönüllü olan yönetim ekibimize ve mesai saati gözetmeksizin çalışan personelimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
 
Bildiğiniz üzere, dünyanın birçok ülkesinden, milyonlarca Ehlibeyt dostu her yıl Kerbela'ya Erbain Merasimleri için akın etmektedir. Bir önceki yıl Zeynebiye ve Zehra Ana Derneği olarak, Necef-Kerbela arası yürüyüş yolunda açtığımız Erbain Hizmet Çadırında, Alevi canlarımızla birlikte hem camiamızı hem de kültürümüzü tanıtmak amacıyla her gün binlerce İmam Huseyn ziyaretçilerine hizmet etme şerefine nail olduk. Sizlerin hem ihsanlarınızla hem de orada çadırımıza göstermiş olduğunuz yoğun ilginin verdiği cesaretle, Allah nasip ederse bu yıl da hizmet vermeye devam edeceğiz. Orada kullanılmak üzere derneğimize ulaştıracağınız ihsan ve nezirlerinizle bu kutsal hizmette sizler de pay sahibi oluyorsunuz. Rabbim, yaptığınız ve yapacağınız tüm ihsan ve nezirlerinizi kabul etsin.
 
Değerli Dostlar,
Geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir şekilde vuku bularak ciğerlerimizi dağlayan orman yangınları ve akabinde yaşanan sel felaketinden dolayı hepimize geçmiş olsun. Bu yangın ve sel felaketinden dolayı hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Söndürme ve kurtarma çalışmalarına ve sonrasında yardım hareketine katılan herkese teşekkür ediyoruz. 
 
Ayrıca Zehra Ana Derneği olarak halkımızın da talebi üzerine, orman yangınlarından etkilenen bölgeler ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için “Yangın mağduru kardeşine sen de destek ol.” sloganıyla belirlediğimiz yangın yardım paketimizin, bedeli 50 TL'dir. AFAD ile organize bir şekilde gerçekleştireceğimiz yardım çalışmalarımızda, Yangın yardım paketimizin içeriğini bölge halkının ihtiyaçları doğrultusunda AFAD belirleyecektir. Dilerseniz bağışlarınızı derneğimize iletebilirsiniz. 
İkinci aşamada ise TEMA Vakfı ile ortaklaşa yapmayı düşündüğümüz “Ali Asgar Hatıra Ormanı” projesinin çalışmalarını da başlatmış bulunmaktayız.
 
Kıymetli Ehlibeyt Muhibbleri,
Sizler, bu izzetli mecliste her zamanki gibi bugün de yerlerinizi boş bırakmadınız, Allah Ehlibeyt'in yanında yüzünüzü ak etsin. Yezidi tarafta değil de Huseyni tarafta olduğumuzun mesajını dünyaya duyurmak açısından, bu meclislere katılımınız çok kıymetli ve çok önemlidir. Ayrıca kucaklarınızda yavrularınızla her sene gelip, bu meclisin sahibi İmam-ı Zamanla ahitleşerek, evlatlarınızı onun yoluna adamanız açısından da çok kıymetlidir.
Yüce Rabbim Mevlamızın zuhrunu acil etsin, bizlere O'na layık evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin.
Bu meclisin hürmetine, ülkemizin ve tüm dünyanın pandemi ve diğer afetlerden necat bulmasını yüce Rabbimizden diliyorum. Allah hiçbirimizi bu meclisten eli boş çevirmesin. Allah eza darlığınızı kabul etsin. 
Saygılarımla hepinizi Allah'a emanet ediyorum.