ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam’ın Hz. Fatıma (s.a)’yı Anma Merasimi Konuşması

3 Ocak 2022 Pazartesi

Bismilahirahmanirahim

 

Hepinizi yüce Allah'ın selamıyla selamlıyorum.

 

Resulü kibrayının ciğer paresi

Aliyel murtezanın zevcesi

Hasan-ey nin annesi

Ehlibeytin annesi

Hayrun nisail alemin Fatımetuz Zehra (s.a)'nın vefatından dolayı İmamı zaman (a.f) başta olmak Türkiye Caferileri lideri Sn. Selahattin Özgündüz'ün Şahsında Tüm Zehra dostlarına tesliyet arz ediyorum.

 

 

Hz. Fatımayı anmak üzere toplandığımız bugün de tertipledikleri bu anlamlı programdan dolayı Arnavutköy Hz. Fatıma'tüz Zehra Camii dernek başkanı Sayın Mehmet Tuncay ve yönetimine, camii âlimi Sayın Hüseyin Başaran ve cemaatlerine şükranlarımı sunuyorum.

 

 

Sadece kadınlar için değil tüm insanlık alemi için kusursuz bir rol model olan Hz. Fatıma'tüz Zehra'nın ismiyle ziynetlendirdiğimiz Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin ana misyonu, onun ilke ve fikirlerini doğru bir şekilde anlayarak ve anlatarak yaşamlarımıza tatbik etmektir. Derneğimiz o yüce şahsiyetin yaşantısından ilham alarak yardımlaşma ve dayanışmayı ön planda tutmuştur. Tüm faaliyetlerimizi burada sizlerle paylaşmak isterdim ama takdir edersiniz ki vaktimiz kısıtlı Dilerseniz derneğimiz ile ilgili her türlü bilgiye derneğimizi ziyaret ederek ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Değerli Dostlar;

Beşeriyetin en büyük kadın rol modelinden çıkarmamız gereken birçok ders mevcuttur.

Hz. Zehra yaşamı boyunca mükemmel bir evlat, mükemmel bir eş, mükemmel bir anne ve toplumsal alanda da misyonunu sonuna kadar ifa eden mükemmel bir örnekti.

 

 

Hz. Fatima'yı anarken asıl konuşmamız gereken, tüm İslam fırkalarının saygı ve övgüyle bahsettiği o Hazretin dünyaya nasıl baktığı, nasıl yaşadığı ve miras olarak neyi bıraktığıdır. Ve en önemlisi bugün ki islam ümmetini nasıl görmek istediğidir.

 

 

Bugün İslam Ümmetini tehdit eden bunca vahim tehlike söz konusu iken, İslam alemi zulüm altında inlerken, mesela Müslüman gençlik ateizm deizm gibi tuzaklarla

İslamdan uzaklaştırılırken, evlatlarımız uyuşturucu batağına çekilirken bir çoğu sosyal medyanın esiri olurken, en önemlisi

Emperyalizm ve Siyonizm bizleri bölüp parçalamak için üzerimiz de bu kadar oyun oynarken, onların istediği gibi hareket ederek bizler kendi içimizde bölünürsek, farkında olmadan onların değirmenlerine su taşımış olacağız. Hal böyleyken bizim en büyük gücümüz olan vahdeti zedeleme lüksümüz var mıdır gerçekten?

 

 

Zaten emin olun hangi sebeple olursa olsun bölünmemizin İslam'a ve Ehlibeyt mektebine hiç bir faydası olmayacağı gibi aksine maalesef, derin darbeler vuracaktır. Hz. Fatıma, babası Hz. Resulullah, kocası Hz. Ali ve evlatları İslamı yaşatmak ve İslam ümmetinin birliğini koruyabilmek için bu uğurda tüm ömürlerini harcadılar. Öyleyse İslami vahdete vurulacak her darbe onlara yapılacak en büyük haksızlık ve vefasızlıktır.

 

 

Hz. Fatıma'yı anarken Ehlibeyt'in sünneti seniyyesine uymak en büyük vazifemizdir. İslami vahdete zarar verecek eylem ve söylemlerden olabildiğince uzak durmalıyız. Çünkü günümüzde İslami birlik ve beraberlik her şeyden daha önemli ve önceliklidir.

 

 

Şunu da unutmayalım ki Birlik beraberliğimizin tesisi ve korunması noktasında biz kadınlara da önemli sorumluluklar ve görevler düşmektedir.

Ancak birlik beraberliğimizi koruduğumuz ölçüde Allah ve Resul-ü bizden razı olacaktır

 

 

Değerli dostlar;

Şüphesiz ki Allah ve Resul-ü'nü seven her Müslüman  kalbinde Hz. Fatıma'nın sevgisini de taşımaktadır.

Hz. Fatıma'yı andığımız bu izzetli meclisin hürmetine  dileğimiz o dur ki bu sevgi bizleri bir birimize daha da kenetlesin ve Birlik beraberliğimizi pekiştirsin.

 

 

Allah tüm İslam ümmetine duruşuyla eylemiyle söylemiyle Fatıma'yı razı edecek şekil de yaşamayı nasip etsin  

 

 

Sözlerime son verirken Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Halkalı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde 23 Ocak'ta tertipleyeceği Hz. Fatıma'nın Viladeti ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü programında buluşmak ümidiyle hepinizi Allah'a emanet ediyorum.