ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

ZEHRA ANA DERNEĞİ KARS’TA TEMSİLCİLİK AÇIYOR

25 Nisan 2022 Pazartesi

Adını Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)’in yardımseverliği ve fedakarlığı ile tanınan kızı Hz. Fatıma Zehra’dan alan dernek, 16 yıl önce İstanbul Halkalı’da kuruldu....

ZEHRA ANA DERNEĞİ KARS'TA TEMSİLCİLİK AÇIYOR

Adını Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)'in yardımseverliği ve fedakarlığı ile tanınan kızı Hz. Fatıma Zehra'dan alan dernek, 16 yıl önce İstanbul Halkalı'da kuruldu. Topluma duyarlı bir grup ev hanımının, çevrelerinde gördükleri yoksulluğa kayıtsız kalmayarak başlattığı yardım hareketi, hayırsever gönüllülerin büyük desteğiyle kısa sürede ve hızla büyüyerek genişledi. Çalışmalarını sadece maddi imkansızlıkların giderilmesiyle sınırlı tutmayan dernek, milli, kültürel ve inanç değerlerimizi önceleyen birçok manevi etkinliğe de imza attı.
 
“Bekleyen Gözlere Bir Umut da Sen ol!” sloganıyla hareket eden, “Bir Çocukta Sen Giydir”, “Kardeş Payı”, “Nevruz Payı” kampanyalarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Zehra Ana Derneği; bir yandan da gelenekselleşen “Hz. Fatıma'nın Doğum Günü ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü” ile “Hz. Ali Asgar Günü” programlarına imza atmaktadır.
 
Halkımızın duyduğu güvene layık olabilmek için çalışmalarını büyük titizlik içerisinde gece gündüz demeden yürüten Zehra Ana Derneği Kars'tan gelen taleplere kayıtsız kalmayarak üçüncü temsilciliğini Kars ilimizde hayata geçirme çalışmalarına başladı. Nebahat Adıgüzel ve yönetim kadrosunun yürüteceği Zehra Ana Kars Temsilciliği açılış çalışmaları 25 Mart 2022'de başladı. 
 
Hayır sever halkımızın desteklerini bekliyoruz.

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği