ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Uluslararası Ali Asgar Günü Kars'da Anıldı

10 Ağustos 2022 Çarşamba

Kars’ta Zehra Ana Ali Asgar Günü’ne Yoğun İlgi!

Zehra Ana Kars Temsilciliği'nin organize ettiği Ali Asgar Günü Programı'nın sunuculuğunu Ali Demirtekin üstlendi.
 
Programa Ehlibeyt Alimler Birliği Derneği Başkanı Seyyid Ahmed Erdem, Kars İl Müftüsü Hamza Bayram, Zehra Ana Derneği Başkan Yardımcısı Zehra Kaçan, Zehra Ana Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Narıngül Güven, Ehlibeyt Meddahı Seyyid Taleh Boradigahi, Zehra Ana Derneği Kars Temsilcisi Nebahat Adıgüzel ve çok sayıda Ehlibeyt dostu katıldı.
 
 
 
Bedirden Kerbela'ya, Kerbela'dan Çanakkale'ye, Çanakkaleden günümüze tüm şehitlerin anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile açılışı yapılan program, Evliya Camii Müezzini Enver Edeş'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
 
 
 
Edeş'in ardından programın ev sahibi olarak Kars'da bulunan Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Zehra Kaçan açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Katılımcıları selamlayan Kaçan, başta İmam-ı Zaman (af) olmak üzere tüm Ehlibeyt dostlarına Hz. Ali Asgar'ın şehadetinden ötürü başsağlığı diledi.
 
 Kaçan konuşmasında şunlara değindi;
“Hz. Ali Asgar'ın meclislerine bu yıl da burada Zehra Ana Kars Temsilciliği ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüce göreve layık bulunmak elbette ki bizleri gururlandırmış ve bu görevi layığıyla devam ettirmek en büyük gayemiz olmuştur. Allah bizleri bu yoldan ayırmasın”
 
 
 
 
Kaçan'ın ardından kürsüye selamlama konuşması yapmak üzere Ehlibeyt Alimler Birliği Derneği Başkanı Seyyid Ahmet Erdem davet edildi. Erdem, konuşmasında Kerbela Vakasına değinerek Hz. Hüseyin'in mazlumiyetini vurguladı.
 
 
Erdem'in ardından kürsüye Kars İl Müftüsü Hamza Bayram davet edildi. Konuşmasına Ehlibeyt Dostlarını selamlayarak başlayan Bayram, sözlerine Muharrem Ayı'nın, herkesin hüznü, ortak acısı ve tarihin yürek yarası Kerbela olayının yaşandığı ay olduğunu belirterek, "Kerbela, çetin bir imtihanın ve derin bir hüznün adıdır. Kerbela bir mekteptir, bu mektep sadece Şiilerin, Sünnilerin mektebi değildir bütün Müslümanların mektebidir." diyerek devam etti. 
 
Ali Demirtekin, tüm anneleri çocukları ile birlikte Ahd Duasını okumak üzere sahnenin önüne davet etti.  Ahd Duası'nın okunması ile birlikte tüm Ehlibeyt Aşıkları çocuklarını Zamanımızın İmamı Hz. Mehdi [af] ‘ye adadı.
 
Ardından Ünlü Ehl-i Beyt Meddahı Seyyid Taleh Boradigahi, mersiye ve sinezenlerini okumak üzere sahneye davet edildi. Program, okunan mersiye ve sinezenler ile son buldu.
 
Zehra Ana Derneği Kars Temsilciliği'nin düzenlediği Ali Asgar Programı'na yoğun katılım gerçekleşti.