ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Bahreynli Misafirler Zeynebiyede

26 Eylül 2016 Pazartesi

Bahreynli Misafirler Zeynebiyede

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Hz. Fatıma'nın Kutlu doğum günü münasebetiyle organize edilen Dünya Müslüman Kadınlar ve Anneler Günü ile ilgili etkinliklere katılmak üzere Bahreynli misafirler ülkemize geldi.

12 Mayıs Perşembe sabahı İstanbul Atatürk Havaalanı'ndan ülkemize giriş yapan konukları programın evsahibi olan Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin başkan yardımcısı Fatma Taşdemir ile derneğin genel sekreteri Sevcan Tarhan; Zeynebiye Sosyal ve kültürel işler sorumlusu Kasım Alcan ve Zehra Tv Türkiye temsilcisi Ş. Cevat Gök karşıladı.

15 Mayıs Pazar günü 15 Mayıs Pazar günü 14.00'da, başlayacak törene İstanbul'daki Ehlibeyt dostlarının büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Bahreyn'den ve İslam dünyasının çeşitli kesimlerden konuşmacıların katılacağı tören, Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi'nde gerçekleşecek. Zehra Ana Derneği Başkanı Meftune Atam programa bu yıl yurtdışından önemli misafirlerin katılacağını söyleyerek "15 Mayıs Pazar günü Hz. Fatıma'nın Kutlu doğum günü ve Dünya Müslüman Kadınlar ve Anneler Günü programını organize edeceğiz. Bu büyük ve anlamlı program için çalışmalarımız aylardır sürüyor. Bu büyük program, bizim için çok önemli. Çünkü kurumumuz ismini o yüce şahsiyet, Hz. Fatıma'tuz Zehra'dan (sa) alıyor.

Bizler de Hz. Zehra aşıklarını en iyi şekilde ağırlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her sene daha büyük bir salonda programımızı icra etmemize rağmen katılımın yoğunluğu nedeniyle Ehlibeyt dostları yer sıkıntısı yaşıyor. Bu yıl kutlamaları daha büyük bir salonda İstanbul'un en büyük kapalı alanlarından biri olan Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda yapmayı düşünüyoruz. İnşallah geçtiğimiz yıllardan daha nitelikli bir program olacak. Yurtdışından önemli isimlerin yer alacağı programa Bahreyn'den konuşmacılar gelecek. İslam dünyasının içinde bulunduğu zulüm ortamında sırf Ehlibeyt dostu oldukları için görmezden gelinen Bahreyn halkının yanında olduğumuzu bu vesileyle göstereceğiz." dedi.