ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Dünya Müslüman Kadınlar Günü

26 Eylül 2016 Pazartesi

Dünya Müslüman Kadınlar Günü

Hz. Fatima'nin dogum günü Dünya Müslüman Kadinlar ve Anneler Günü münasebetiyle Zehra Ana Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi, uluslararasi nitelikte görkemli bir törene hazirlaniyor.

13 Mayis Pazar günü 14.00'da, baslayacak törende Istanbul'daki Ehlibeyt dostlari ve Cem Tv canli yayini ile  tüm dünya Hz. Fatima'nin dogum gününü izleyecek.

Geçtigimiz yilki törene Bahreyn'den ve Islam dünyasinin çesitli kesimlerden konusmacilar katilmisti. Bu yilki törenlere de önemli isimlerin konuk olmasi bekleniyor.

Istanbul'un en gözde kültür mekanlarindan olan Bahçesehir Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçeklesecek törene Hz. Masume'nin kabrini ziyaret sirasinda müslüman olmaya karar veren Eski Ingiliz Basbakani Tony Blair’in baldizi, gazeteci ve insan haklari aktivisti Lauren Booth da katilacak.

Zehra Ana Dernegi bu büyük program için geçtigimiz aylardan beri süren hazirliklarini hizlandirmis durumda.

Geçtigimiz yil Bagcilar Olimpik Spor Salonu'nda gerçeklestirilen programa büyük ilgi olmustu. Zeynebiye.com'a konusan Zehra Ana Dernegi yöneticileri, "Ehlibeyt dostlarini, Hz. Zehra asiklarini en iyi sekilde agirlamak için hazirliklara basladik. Yediden yetmise, tüm Müslümanlari bu kutlu günde Ehlibeyt'in sevincini paylasmaya davet ediyoruz. Sadece Caferi toplumu degil, Alevi ve Ehli Sünnet kardeslerimizi de esleri ve çocuklariyla bekliyoruz. Hz. Fatima Anamiz, hepimizin annesidir." dediler.