ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Hocalı Soykırımı Halkalı'da Anılacak

26 Eylül 2016 Pazartesi

Hocalı Soykırımı Halkalı'da Anılacak

Ermenilerin 1992 yılının Şubat ayında Karabağ'ın Hocalı kasabasında gerçekleştirdiği insanlık dışı cinayetlerini anmak için her yıl bu soykırımın yıldönümü olan 26 Şubat'ta anma merasimleri gerçekleştiriliyor.

26 Şubat Hocalı Soykırımı, 22. yıldönümünde de başta Azerbaycan ve Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanında anılacak. Bu anma törenleri içerisinde ülkemizdeki en geniş katılımlı toplantının İstanbul Halkalı'da gerçekleşmesi bekleniyor.

Zehra Ana Derneği'nin himayesinde 23 Şubat Pazar günü 19.30'da Halkalı Zeynebiye Mahallesi'nde İFA Spor Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşecek törene başta Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz olmak üzere, İstanbul Milletvekilimiz Ali Özgündüz, MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Hasan Zeynalov, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, siyasi teşkilatların ve Azerbaycan'dan soykırım şahitleri ile milletvekillerinin katılımı bekleniyor.

 

Soykırımın 22. yıldönümünde Ermeni yalanlarına kucak açan, gerçeklere kulaklarını tıkayan Batı'ya sesimizi duyurabilmek için, kardeşlerimizin acısını paylaşmak ve yanlarında olduğumuzu göstermek için sizleri de 23 Şubat'ta Halkalı Zeynebiye'ye bekliyoruz.

Zeynebiye Azerbaycan Okulu öğrencilerinin de yer alacağı programa İstanbul'un dört bir yanından binlerce kişinin katılımı bekleniyor. Bu anlamlı tören Zeynebiye TV üzerinden de canlı olarak yayınlanacak.