ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zehra Ana'dan Nevruz Hediyesi (Foto)

26 Eylül 2016 Pazartesi

Zehra Ana'dan Nevruz Hediyesi (Foto)

Zehra Ana Derneği Nevruz Bayramı öncesinde anlamlı bir etkinliğe imza atarak giyindirme kampanyası ile Azerbaycan Okulu öğrencilerine bayram hediyesi vermiş oldu.

Bu Nevruz, Azerbaycanlı öğrencilerin sevinçleri katlandı. Yıllardır birbirinden anlamlı ve takdir toplayan faaliyetlere imza atan Zehra Ana Derneği bunlara bir yenisini daha ekledi.

 

Dernek, himayesinde faaliyet gösteren Azerbaycan Okulu'nun öğrencilerine bayram elbisesi hediye etti. Dernek yöneticileri ve öğretmenleri eşliğinde bir giyim firmasının satış mağazasında gönüllerince alışveriş yapan çocukların keyfine diyecek yoktu.

 

Etkinlik hakkında Zeynebiye.com'a açıklamalarda bulunan Azerbaycan Okulu Müdürü Serdar Koca, önümüzdeki aylarda da öğrencileri sevindirecek faaliyet planları olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

 

"Çocuklarımız gerçekten her şeyin en güzelini hak ediyor. Aralık ayında tiyatro oyununa gittik, öğrencilerimiz ilk kez tiyatro izlemiş oldu. Ocak ayında Azerbaycan'ımızın şehitler gününü ifa ettik. Şubatın ilk haftasında Milli Kahramanımız Mübariz'in doğum gününü kutladık. Ayın ayın sonunda ise Hocalı'nın yıldönümünde şehitlerimizi andık.

 

Bu süre zarfında camiamız bize büyük destek verdi. Sağlık taramalarımızı gerçekleştiren ve çocuklarımızın tıbbi ihtiyaçlarında bizlere yardımcı olan MediZeyn ekibine teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki haftalarda da İFA Spor'umuzun sosyal tesislerinden öğrencilerimiz ücretsiz olarak faydalanacak. Sağolsun Başkanımız Mehdi Şeren bunun sözünü verdi. 

 

Bugün yine anlamlı bir etkinlikle hayırsever insanlarımız çocuklarımızın bayram sevincine katkı yapmış oldu. Bu vesile ile kendilerine teşekkür ediyor ve herkesin Nevruz Bayramı'nı tebrik ediyorum."