ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Dünya Müslüman Kadınlar Günü - 20 Nisan Pazar

26 Eylül 2016 Pazartesi

Dünya Müslüman Kadınlar Günü - 20 Nisan Pazar

Hz. Fatıma'nın doğum günü Dünya Müslüman Kadınlar ve Anneler Günü münasebetiyle Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, uluslararası nitelikte görkemli bir törene hazırlanıyor.

20 Nisan Pazar günü 14.30'da başlayacak törende İstanbul'daki Ehlibeyt dostları ve Cem Tv canlı yayını ile  tüm dünya Hz. Fatıma'nın doğum gününü izleyecek.

Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen programlara İslam dünyasının çeşitli kesimlerden konuşmacılar katılmıştı. Bu yılki törenlere de önemli isimlerin konuk olması bekleniyor.

Türkiye'nin en büyük amfi-tiyatrosu olan Avrasya Gösteri Merkezi'nde gerçekleşecek törene, büyük bir katılımın olması bekleniyor.

Zehra Ana Derneği bu büyük program için geçtiğimiz aylardan beri süren hazırlıklarını hızlandırmış durumda.

Zeynebiye.com'a konuşan Zehra Ana Derneği yöneticileri, "Ehlibeyt dostlarını, Hz. Zehra aşıklarını en iyi şekilde ağırlamak için hazırlıklara başladık. Yediden yetmişe, tüm Müslümanları bu kutlu günde Ehlibeyt'in sevincini paylaşmaya davet ediyoruz. Sadece Caferi toplumu değil, Alevi ve Ehli Sünnet kardeşlerimizi de eşleri ve çocuklarıyla bekliyoruz. Hz. Fatıma Anamız, hepimizin annesidir." dediler.

Ayrıca bu yıl düzenlenecek programda, Umre, Kerbela ve Mehşed hediyelerinin çekilişle verileceğini belirten yetkililer, bunun yanında 30'a yakın hediye çekilişi yapılacağını da belirttiler.