ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Karadeniz Kurtuluş, Fatıma'nın Yolunu Takip Etmektedir

26 Eylül 2016 Pazartesi

Karadeniz Kurtuluş, Fatıma'nın Yolunu Takip Etmektedir

Muhammed Fuzuli Gösteri Merkezi'nde binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Zehra Ana Derneği’nin düzenlediği Dünya Müslüman Kadınlar Günü'nde konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Hz. Fatıma'nın yolundan gitmeyenlerin felakete uğrayacağını söyledi.

Çok kıymetli hocam, değerli kardeşlerim , hanımefendiler, beyefendiler. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum, muhabbetlerimi sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Dünya Müslüman Kadınlar Günü hepimiz için mübarek olsun. Bugün programa katılırken Hz. Fatıma’nın isminin rahmetinden, bereketinden istifade etmeliyim diye düşündüm. Programı tertip eden bütün kardeşlerime hürmetlerimi sunuyorum. Benim iki tane kızım var, birinin adı Büşra diğerinin adı ise Zehra. Bir tevafuk olarak Zehra kızımın doğum günü de bugün. Ben Allah’tan şunu niyaz ediyorum ki iki kızımda Hz. Fatıma’ya benzesin, O’nun izinden yürüsün. Ben dünya Müslümanlarının ve dünya Müslüman kadınlarının O’nun izinden yürümek, O’nun kokusundan mahrum olmamak üzere sürdürülen bir hayatın bizim için ab-ı hayat olduğunu düşünüyorum. Rabbim bunu bizlere nasip etsin İnşallah.

Hoca Nasreddin bir gün evinde bir şeyler arıyormuş. Bir yakını gelmiş “hocam ne arıyorsun “demiş. Hoca Nasreddin “yüzüğümü kaybettim onu arıyorum” demiş. Misafir “hocam bende yardımcı olayım acaba yüzüğü ne tarafta kaybettiniz bende baksam” demiş. “Aslında yüzüğümü samanlıkta kaybettim ama orası soğuk, orası karanlık, orada aramak zahmetli olur düşüncesiyle ben geldim evde arıyorum.”

Biz gafil Müslümanların hali belki biraz hoca Nasreddin’e benziyor. Ben inanıyorum ki hem beyefendilerin hem hanımefendilerin aslında bulmak istedikleri şeyler belki biraz zahmetlicde olsa, belki biraz zor da olsa Efendimizin ve âl-i abanın izinin arkasında bulunabilecek şeyler. Elbette zor, elbette zahmetlidir. Biz onların peşinden gitmediğimiz sürece mutluluk diye köşe bucak dolanacağız, ancak bize düşen hüsran olacak ve o çok arzu ettiğimiz mutluluğu bulamayacağız.    

Hz. Fatıma’nın peşinden gitmeyen kadınları, kendi felaketlerini hazırladılar. O’nun peşinden gitmeyen kadınların felaketi, doğal olarak biz erkeklerin felaketi oldu, çocuklarımızın felaketi oldu. Dünya Kadınlar Günü inşallah yeni bir uyanışa sebep olur, yeni bir inkişafa sebep olur ve bacılarımızla, değerli kardeşlerimizle, ağabeylerimizle tekrar O’un peşinden gitmek, O’nun izini sürmek tek kurutuluşumuz olur. Ben Dünya Kadınlar Günü’nün önce kadınlarımıza, peşi sıra erkek ve çocuklarımıza kurtuluş olmasına ümit ediyorum.

Programı düzenleyen tertip heyetini hürmetle selamlıyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.