ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zehra Ana’dan Anlamlı Çağrı

26 Eylül 2016 Pazartesi

Zehra Ana’dan Anlamlı Çağrı

Zehra Ana Derneği, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz’ün çizdiği “bilge nesil, bilge toplum” hedefi doğrultusunda önemli bir çalışma başlatıyor.

Kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmanın yanında camiamızın hanımlarına yönelik sosyal ve kültürel çalışmalarda bulunan Zehra Ana Derneği, şimdi de her yönden donanımlı ve sağlıklı nesiller için kolları sıvadı.

Camiamızda yetişen eğitimcilerle 29 Ağustos Cuma akşamı 20.45’te buluşacak olan Zehra Ana Derneği yönetimi, toplumsal faaliyetlere duyarlı insanlarımızla da 30 Ağustos Cumartesi günü 20.45’te bir araya gelecek. Her iki toplantıda Zehra Ana’nın yediden yetmişe camiamızın tüm bireylerine ilim ve bilim hizmeti verecek olan Zehra Ana İlimler Akademisi’nin çok amaçlı salonunda gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili Zeynebiye.com’a bilgi veren Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Meftune Atam, bu anlamlı projeye başta eğitimcilerimiz olmak üzere camiamızın her kesiminden önemli katılım ve katkıların olacağına inandığını belirterek şunları söyledi:

“Camiamızda bir ana misali gücünün yettiği, eksik kalmış her alanda hizmet vermeyi şiar edinen fedakar yönetici arkadaşlarımız sayesinde okuldan mahrum kalmış Azerbaycanlı canlarımıza ışık tuttuk. Eğitimci kardeşlerimizin katkılarıyla bu çalışmayı genişletip Zehra Ana İlimler Akademisi'ni proje olarak sunuma hazır hale getirdik. Geçtiğimiz yıl 80 civarında Azerbaycanlı öğrenciye okulumuzda, yazın ise, hazırlıksız olmamıza rağmen 400 civarında öğrenciye hizmet verildi.

Şimdi bu projeyi yoğun talep ve mutlak ihtiyaç doğrultusunda, Allah’ın lütfuyla başlatacağız. Projeyi sunduğumuz tüm kurumlarımızdan çok büyük destek gördük. Bu akademi yalnızca öğrencilere değil Okuma Yazma Kursları, Dil Kursları, Sinema Kulübü, Açık Öğretim Takviye Kursları, proje sınıfları, Lise Komisyonu, Üniversite Komisyonu, Fikir Kulübü ve daha nice anlamlı etkinlikler ile genç yaşlı, bayan erkek toplumumuzun tüm katmanlarına hitap edecektir.

Eğitimin önemini, ve bu alana toplumumuzdaki ihtiyacı eğitimci kardeşlerim benden kat be kat iyi bilmekte. İşi ehline vermek düsturuyla siz değerli eğitimcilerimizi liderimizin yıllardır vurguladığı "bilge nesil bilge toplum" hareketinde yer almaya davet ediyorum. İnşallah bu çalışma geleceğe daha bir güvenle bakmamıza vesile olacaktır. Bu proje sadece eğitimci arkadaşlara değil, duyarlı herkese açıktır. Bu vesileyle Hz. Zehra’nın adına layık nesiller yetiştirmek için camiamızın tüm bireylerini bu iyilik halkasında yer almaya davet ediyorum.”