ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Zehra Ana'dan Coşkulu Mükellefiyet Bayramı ve Diploma Töreni (Foto)

26 Eylül 2016 Pazartesi

Zehra Ana'dan Coşkulu Mükellefiyet Bayramı ve Diploma Töreni (Foto)

Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Zeynebiye Kuran Kursu diploma töreni ve yeni buluğ çağına ermiş olan kızlarımız için hazırlanan "Mükellefiyet Bayramı" programı büyük bir coşkuyla kutlandı.

Zehra Ana Derneği tarafından organize edilen,Zeynebiye Kuran Kursu diploma töreni ve 'Mükellefiyet Bayramı'programına  Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, El Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Cafer Yusufi , CABİR Alimleri,sivil toplum kuruluşlarımızın temcileri ve halkımızın yoğun katılımıyla kutlandı.

Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezinde gerçekleşen program,genç kardeşlerimizden Zehra Nur Atam'ın  sunumuyla, Zeynebiye  Kuran Kursu öğrencilerinden Emre Tayfun'un  Kuran-ı Kerim  tilavetiyle başladı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından  Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı  Meftune Atam hoş geldiniz konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı.

Atam hoş geldiniz konuşmasının ardından: "Zehra Ana sizin kurumunuzdur, bizim en büyük gücümüz sizin bize olan güveninizdir"  diyerek Zehra Ana'nın yurt içi ve yurt dışındaki yardım çalışmaları ve etkinliklerden söz etti.

Atam,Zehra Ana Derneği'nin eğitim alanındaki faaliyetlerini genişletip 'Zehra Ana İlimler Akademisi' adı altında sunuma hazır hale getirdiklerini söyledi. Değerli liderimizin 'Bilge Nesil Bilge Toplum' projesinden hareketle eğitimcileri bir araya getirip çalışmalara başladıklarını söyleyen Atam, Zeynebiye İlimler Akademisi'nin çalışmaları ile alakalı bilgi verip konuşmasını sonlandırdı.

Zeynebiye Kuranı Kerim Kursu Öğrencilerinden Ahmet Ali Açık'ın okuduğu 'Ya Muhammed' isimli şiir beğeniyle karşılandı.

Daha sonra kürsüye gelen El-Mustafa Üniversitesi'nin Türkiye Temsilcisi Cafer Yusufi, Zehra Ana'yı başarılı çalışmalarından dolayı takdir edip bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Yusufi'nin konuşmasının ardından Zeynebiye Kuran-ı Kerim Kursu öğrencilerinden Muhammed Ali Türkoğlu,Gamze Türkoğlu ve Barış Altundağ sırasıyla sahneye gelip birer sure okudular.

Surelerin okunmasının ardından , Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz kürsüye çıktı. Özgündüz, Zehra Ana Derneği'ni bir çok alanda yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ederek, Kuran-ı Kerim'i okuyan, anlayan ve yaşatanların kıyamette bir adım önde olacaklarını belirterek Kuran kursunun önemine dikkat çekti ve Zehra Ana bünyesindeki Kuran  kursu hocalarına teşekkür etti.

Zeynebiye Kuran Kursu öğrencilerinden Muhammet Hüseyin Karatay  Ferec  Dua'sını okumak için katılımcıları ayağa davet ederek, duayı bütün salonla beraber okudu , daha sonra İmam Mehdi'nin hayatını anlattı.

İmam Mehdi'nin hayatının anlatılmasının ardından mükellefiyet törenine geçildi.Yeni buluğ çağına ermiş olan kız çocuklarımızın kendileri için  hazırlanan  sembolik "Mükellefiyet Kapısı"ndan geçmeleri, salonda büyük çoşku oluşturdu ve duygu dolu anlar yaşattı.

Mükellefiyet Kapısı'ndan geçen kız çocukları okudukları ilahilerinden ardından, mükellef olduktan sonraki ilk hediyelerini ve diplomalarını Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz eliyle aldılar.

Program Zeynebiye Kuran Kursu'nu başarıyla tamamlayan yüzlerce öğrencinin diploma töreni ve dereceye giren öğrencilerin hediye takdimiyle son buldu.